Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


rodinný domek a vypořádání

Autor Věra
Předmět rodinný domek a vypořádání
Dotaz

Dobrý den.

Prosím o radu.

Asi před třemi lety jsem se nastěhovala do rodinného domku kde bydlí moje babička. V katastru nemovitostí jsem já i babička polovičním vlastníkem. Aby mi na 100 % patřila 1/2 baráku i fyzicky, nejen papírově, musím vyplatit tetu. Podepsaly jsme mezi sebou dohodu, že ji musím nejen do 5ti let vyplatit, ale pokud se bude barák do 15ti let prodávat, tak bude chtít zaplatit polovinu z baráku. Co mi radíte? Stačí předat peníze za vyplacení jen mezi sebou a napsat papír, že peníze byly předány a podpis můj a tety nebo lépe před právníkem?

Ještě jeden dotaz zní:

Ráda bych již baráček předělávala. Udělala novou koupelnu, zateplovala, plynové topení atd. Tímto zásahem domek zhodnotím. Kdybych se náhodou rozhodla do již zmíněných 15ti let barák prodat, jak zajistit to, abych až budu vyplácet tetě polovinu z baráku nedošlo k tomu, že ji budu vlastně vyplácet i z věcí, které já jsem tu zhodnotila. Stačí mi schovávat paragony a faktury, které bych potom předložila či je lépe sepsat u právníka nějakou smlouvu, ve které by bylo vše ošetřeno?

Ptám se na to z důvodu, protože nyní jsou vztahy přátelské. Ale jakmile dojde na lámání chleba tzn. dělení peněz, tak přátelství jde stranou. A tohoto bych se ráda vyvarovala a měla to ošetřené.

Děkuji     

Odpověd na dotaz:

Peníze je lepší poslat na účet s popisem že se jedná o vyplacení z domu s tím, že tuto platbu můžete kdykoliv prokázat. Navíc si můžete nechat následně potvrdit, že peníze skutečně byly vyplaceny a že slouží k danému účelu, tedy k vyplacení z daného majetku.

Pokud věc zhodnotíte, tak skutečně stačí ukládat faktury, účtenky, ze kterých bude jasné na ce se peníze použili a kdy, a také by tam mělo figurovat vždy Vaše jméno, že jste peníze skutečně investovala Vy. Tyto náklady pak skutečně sníží cenu, kterou budete muset v případě prodeje tetě vyplatit.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka