Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Rozvod s cizincem

Autor Marie
Předmět Rozvod s cizincem
Dotaz

Dobrý den,
prosím poraďte. Jsem vdaná od června 2002. Mám trvalý pobyt v ČR od roku 2003. Občanství běloruské. V červenci 2006 odjela do Běloruska a se zdržovala tam po celou dobu až do 19.2.2009. S mužem pořad telefonovali řikal že miluje. Po navratu zjistila jsem, že můj manžel přepsal společný se mnou být (v 2004 roce jsme spolu s nim vstoupili do drůžstva a já mám podtvrzení o tom,že společně nam patří 1/12 častka pozemku) své dceři, která tam neměla a nemá registrace o bydlení. Je vdana a žije zvlašť.
dnes ráno dcera příšla a řekla, že mne tady nic nepatří a mám platit ji najemne a davá 1 měs. abych odtud odstehovala a podá na rozvod. Prohlasí, že sňatek byl fiktivni a mne davno hlédá cizinecká policie. On stal a mlčal.
Mám skoro 60 let, mám tady přibuzne, dcera se vdala, mám vnučku. Co mám dělat? už ani nevím. Předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Pokud máte dostatečné podklady, že jste byla členem družstva společně se svým manželem, což je právo ze zákona, tak by jste se mohla dožadovat neplatnosti tohoto úkonu. Protože bez Vašeho výslovného svolení nemělo k převodu dojít. Je to především chyba orgánů družstva.

Co se týká výhružek, tak toho bych se nebál. Poradím Vám, aby jste si vzala diktafon a tyto výhružky si nahrála. V takovém případě se bude jednat o vydírání ze strany Vaší dcery a tudíž zcela určitě žádné cizinecké policii nic udávat nebude.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka