Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Smlouva o výhradním užívání nebytových prostor

Autor Jan
Předmět Smlouva o výhradním užívání nebytových prostor
Dotaz

Dobrý den, mám pro Vás zapeklitý dotaz.

Před několika lety jsem si zakoupil v posledním patře činžovního domu garsoniéru 35m2.Tato byla v majetku "Města", cca 6% z celého domu, dalších 11% bytu z celkového množství bytů té době zůstalo ve vlastnictví "Města" do doby prodeje konkrétnímu vlastníkovi.Zbývajících 83% nemovitosti již bylo zprivatizováno.Po zjištění že nad půdorysem garsoniéry, mezi stropem a střechou je prostor o výšce cca  1,5  metru (ne půda) který se nedal nikterak využít z důvodu malé nosnosti podlahy a zároveň tam zatékalo, rozhodl jsem se snížit tento strop výměnou trámů a rekonstrukcí podlahy a vytvořit tak mezotenový byt. Toto jsem sdělil všem vlastníkům s tím ,že jsme sepsali Smlouvu o výhradním využívání těchto prostor mojí osobou, kterou podepsalo všech 83 stávajících vlastníků bytů, vyjma "Města", které v té době privatizovalo poslední byt (trvalo to 2 roky).Odkázalo mě až na nového vlastníka. Za výhradní využívání prostor je ve Smlouvě můj závazek zrekonstruovat střechu nad půdorysnou plochou garsoniéry (více jak 1/3 plochy střechy celé nemovitosti)která byla v havarijním stavu - což jsem před lety zrealizoval.

Dotaz:1)Má takový dokument - Smlova o výhradním využivání nebytových prostor, byť je podepsána 89% vlastníků a podpisy jsou úředně ověřeny, vůbec nějakou právní váhu?

2)Po privatizaci posledního bytu(11%) a nechce nový vlastník Smlouvu podepsat, vše už však bylo zrealizováno před lety, co mám dělat.

Budu Vám zavázán za odpověď na můj dotaz.Děkuji Jan

Odpověd na dotaz:

Budu mít pár doplňujících otázek. Na přestavbu prostoru jste měl stavební povolení? Toto je zcela zřejmě nutné, k případné kolaudaci prostoru k využívání bydlení. A pokud ano, vydal Vám stavební úřad povolení i když jste neměl souhlas všech členů společenství? Pro stavební úpravy, které mění využití společných prostor apod. je totiž třeba 100 % vlastníků jednotek. Pokud tedy je přestavěný prostor i nadále společným prostorem, určitě bych raději využil možnost odkupu společných prostor, než Váš zmíněný dokument. Jednak by za to mělo společenství nějaké peníze, které by se využily na opravy a jednak by se členům snížili mírně platby do fondu oprav, což by jistě všichni velice rádi uvítali a Vy by jste měl zajištěn prostor přímo vlastnickým právem.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka