Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


společný nájem bytu

Autor alžběta
Předmět společný nájem bytu
Dotaz

Dobrý den, prosím o vyjádření se k mému problému.Před 5 roky jsem se vdala za manžela, který měj nájemní smlouvu na nájemní byt II.kat. od města.On byl nájemcem a já uživatelem.Podle zákona jsem zjistila, že město mělo, v okamžiku  když nám vznikl společný nájem bytu, coby manželům automaticky převést nájemní smlouvu na Nás oba manžele, ale bohužel městský úřad jaksi pozapomněl.S manželem jsme se před rokem rozvedli, ale vzhledem, že jsem neměla kam odejít zůstala jsem s ním bydlet v náj.bytě a nakonec jsme opět začali spolu žít ve společné domácnosti jako rozvedení manželéi. Jenže manžel před  dvěma měsíci umřel a mne chtějí z náj. bytu vystěhovat, vzhledem, že nejsem jeho manželka, když jsme se rozvedli,přestože jsme měli společnou domácnost a já se o býv.manžela do posled.dnů starala.Můžete mi prosím poradit či pomoci v této věci, abych nemusela skončit na ulici, a hlavně jestli má město právo mne z bytu vystěhovat?

Předem Vám děkuji za nezištnou pomoc v mém existenčním problému.Lexová

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

doporučuji Vám reagovat co nejrychleji, dříve než Vám bude vydána výpověď z nájmu bytu a museli by jste se bránit soudně.

Předně bych doporučoval oficiálně městskému úřadu zaslat výzvu k převodu nájmu. Především zde bylo manželství kde vznikl společný nájem ze zákona, tedy i když jste na smlouvě nebyla uvedena, společný nájem zde byl. Po rozvodu manželství společný nájem trval pokud jste se nedohodli na opaku. I v případě pochybností jste osoba, která o manžela pečovala ve společné domácnosti více než rok před jeho smrtí.

Pokud by jste potřebovala mojí pomoc, k zaslání výzvy prostřednictvím advokátní kanceláře, aby to nabylo na důrazu a důležitosti a město se k tomu muselo vyjádřit, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz kde celou věc můžeme projednat.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka