Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Uznání škod při vrácení bytu

Autor Eva
Předmět Uznání škod při vrácení bytu
Dotaz

Dobrý den, jsme nájemci družstevního bytu, který jsme před 10 lety pronajali (se souhlasem BD). Poslední 4 roky podnájemníci opakovaně pozdě platili podnájem a na naše slušné žádosti a urgence reagovali stále větší arogancí. Měli výhrady, že jsme v posl.letech byt nevytapetovali. Nabídli jsme financování materiálu. Od té doby ticho. Dnes mají výpověď z podnájmu. Mám ovšem obavy z předání bytu. Vyměnili si prý baterie ( nevěděli jsme o tom) a tak si je odnesou... Přidali si další zámek na dveře. Když ho odmontují, budou tam díry a můžeme kupovat nové. Nevíme, zda jejich lino je lepené na původním... Zkrátka mám obavy, že způsobené škody nejenom neuznají, ale budou zde chtít své lino třeba nechat a ještě zaplatit. Nestojíme o to, chceme byt renovovat. Písemně ani ústně jsme nic nepřevzali. Máme raději při vrácení bytu sebou někoho mít, např. právníka nebo nějakého odhadce? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

při převzetí bytu sepíšete protokol o předání bytu, kde budou uvedeny vady bytu, které podrobně zjistěte, a případně i hned vyfotografujte a stavy měřičů.

Nájemníci mají byt předat ve stavu v jakém ho převzali vzhledem k jeho běžnému opotřebení.

Není pravda, že jste museli nájemcům tapetovat apod. Tyto úpravy jdou čistě za nájemcem. Stejně tak nemusíte hradit nájemcům věci, jako lino, které v podstatě doplnují to běžné vybavení bytu a oni mají možnost si toto vybavení odnést. Ovšem s tou podmínkou, že původní lino musí dát do stavu v jakém bylo při převzetí bytu, resp. nechat položit nové, pokud je původní výrazně zničeno.

Pokud máte kauci, tak ji nevracejte nájemníkům ihned před předáním bytu, ale vyčíslete případně vzniklé škody a od kauce je odčtěte.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka