Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


veřejný pořádek

Autor M.Polivka
Předmět veřejný pořádek
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz týkající se úlohy města při dodržování veřejného pořádku. Před mým domem na obecním pozemku velitel sdružení hasičů s pomocí obecního úřadu vybudoval tzv.dětské hřiště. Pozemek oplotili a to cca 8 metrů od mého domu. A udělali zde hřiště pro nohejbal a houpačku a kolotoč s lavičkami. Pozemek je v katastru nemovitostí zapsán jako veřejná plocha vlastněná obecním úřadem a to bez zástavby . Zároveň se zde začala shromažďovat místní mládež  14 až 20 let ,která zde hraje fotbal a to především v nočních hodinách někdy až do 24 hod. To samozřejmě ruší noční klid. Navíc zde kouří a požívají alkoholické nápoje. Také zde jezdí na motocyklech a upravených motocyklech a bez přileb. Dalším vrcholem je ,že míč mám často na svém pozemku neboť hřiště je blízko a plot je vysoký 2 nebo 4 metry. Samozřejmě dochází k přelézání mého plotu který byl vysoký 1,6 metru ,ale někde je zdupaný i na 1,2 metru a zničený. Moje jednání na Měu ,kde jsem žádal nápravu situace včetně zklidnění mládeže ,byl neuspěšný. Navíc mi bylo i vyhrožováno ,že mi do toho nic není. A na případnou náhradu škod nemám nárok. Proto mě zajímá jak mám postupovat. Stěhovat se mi nechce a zatím to není ani možné. Ale sousedi kterým to rovněž vadilo se odstěhovali. Má na to obecní úřad bez souhlasu okolních sousedů právo? Mají zajistit pořádek ? A kdo zodpovídá za celou stavbu ? Musí být stavební povolení na hřiště? A kdo má zajistit pořádek a noční klid?

        Děkuji 

Odpověd na dotaz:

Máte pravdu, že je povinností policie, resp. obecní policie dohlížet na dodržování pořádku, a tedy i klidu v daném obydleném místě. Na průjezd motorek apod to zřejmě platit nebude, ale na hluk v nočních hodinách způsobovaný například křikem apod. by měli strážníci vyzvat rušitele k upuštění od takového jednání, resp. vyzvat je k opuštění prostoru. Problémem může být, pokud většinu osazenstva tvoří děti, které jsou v podstatě nijak nepostižitelné. Řešením by mohlo být například pořízení psa na pozemek, čímž by narušitelé měli horší možnost Vám na pozemek vnikat. A když tak na vlastní nebezpečí. Stavební povolení, záleží na charakteru hřiště, například na oplocení, které je pevně spojené se zemí a hraničí s obecními pozemky je stavební povolení třeba.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka