Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Výměna oken

Autor Marta Krajňaková
Předmět Výměna oken
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu ohledně proplacení dříve vyměnených oken. Bydlíme v paneláku kde je založeno společenství vlastníku. Loni v létě proběhla hromadná výměna oken z finančních prostředků fondu oprav. My jsme měli okna vyměněná již dříve na vlastní náklady a teď nám výbor odmítá proplatit naše okna, respektive adekvatni částku. Již přes rok se "vymlouvají" že momentálně nemají dostatek finančních prostředku, ale že nám okna údajně proplatí později. Existuje nějaká promlčecí doba, po uplynutí které, by nám už nemuseli peníze vyplatit? Jestli ano, stačilo by jim poslat doporučeně žádost o proplacení peněz za dříve vyměněná okna, aby nedošlo k promlčení?

                           Děkuji za odpověď, s pozdravem Marta Krajňaková

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

promlčecí lhůta určitě existuje a činí 3 roky. Do té doby musíte podat případně žalobu, aby se tato lhůta přerušila. Pak už nemůžete reálně vyplacení požadovat. Mám zato, že potřebujete pouze tvrději vymoci své právo. Pokud budete mít zájem mohu Vám s tímto pomoci a výboru společenství zaslat výzvu, aby Vám do přesně stanoveného data zaslali požadovanou částku, pokud to neučiní, tak jsme zmocněni podat žalobu, kdy budou muset uhradit tisíce korun navíc z důvodů právního vymáhání nároku a svou nečinností připraví společenství zbytečně o takto vysoké částky.

Pokud budete mít o spolupráci zájem kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka