Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vypořádání majetku

Autor Marek Čtvrtníček
Předmět Vypořádání majetku
Dotaz

Dobrý den.

Potřeboval bych poradit, jak mám dál pokračovat. Manželka se se mnou rozvádí a chce se majetkově vyrovnat. Máme nový dům, na který jsme si vzali úvěr. Zbývá nám doplatit 3,3 miliónů a znalecký odhad činí 2,9 miliónů. Chci si dům ponechat a splácet sám ( což už činím 4 měsíce a manželka odmítá přispívat ). Může manželka po mě požadovat  nějakou částku na vyplácení, když hodnota dluhu je vyšší než odhad? Ona se se mnou nechce domluvit, mám to dát k soudu?

Předem děkuji za odpověď. Marek Čtvrtníček

Odpověd na dotaz:

Mám obavu, že pokud se manželka nebude chtít dohodnout, tak Vám nebude nic jiného, než požadat o vypořádání společného jmění manželů soud, který se ale bude opět snažit Vás přinutit k nějaké dohodě.

Je jednoznačné, že pokud je odhad tržní ceny nižší, než výše dluhů, pak musí být i předmětem vyrovnání, že jeden z Vás si ponechá dům i dluhy, které bude následně výhradně splácet.

Další možnou formou řešení je prodej domu a úhrada dluhů s tím, že prodejní cena nemusí pokrýt všechny dluhy a budete muset zbytek splácet na půl. Je třeba vše manželce dobře vysvětlit a poslat jí návrh možného vypořádání společného jmění, tento návrh se pak může stát podkladem pro přípdné soudní vypořádání.

S případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka