Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Výpověď z nájmu bytu

Autor Vendula Strnadová
Předmět Výpověď z nájmu bytu
Dotaz

Dobrý den,

cthtěla bych se zeptat jak postupovat v této záležitosti. V pátek obdržela manželova maminka se kterou bydlíme ve společné domácnosti a na kterou je psán byt výpověď z nájmu bytu za neplacení nájemného. Konkrétně za měsíce červenec 08, únor 09 a červen 09. Co se týče měsíců červenec 08 a únor 09, tak jsem opravdu z bankovních výpisů zjistila, že opravdu došlo k neodeslání platby SIPO, protože v daný den tam nebyla dostatečná hotovost. Přiznávám, že je to naše pochybení, ale nemohu kontrolovat bankovní výpisy své tchyně. Ale zaráží mě  to, že ji nebyla doručena jediná upomínka, která by na tuto skutečnost poukazovala, ani možnost dluh dorovnat, ale rovnou výpověď s 3 měsíční lhůtou. Výpověď byla doručena bez přílohy přehledu plateb. Tato příloha měla být součástí výpovědi jak bylo ve výpovědi uvedeno. Dále je ve výpovědi uvedena vyšší částka měsíčního nájmu a služeb, než je uvedeno na výměru nájmu a služeb, který máme k dispozici .

Prosím o radu, jak se bránit.

Předem děkuji za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Přeji příjemný den,

mohu Vám nabídnout obranu prostřednictvím naší advokátní kanceláře, kdy vyzveme ke stažení výpovědi z nájmu bytu, kdy tato výpověd bude v podstatě zbytečná, protože vy před tím uhradíte celý dluh za předchozí měsíce. Nemohu sice vyloučit, že se pronajímatel obrátí na soud se žádostí o svolení k výpovědi z bytu, ale proti návrhu je možné se důvodně bránit z titulu uhrazení dlužného nájemného a argumentovat úmyslem pronajímatele dát Vám výpověd, aniž by se aktivně snažil o zaplacení pohledávky. Je třeba zvolit správnou strategii a argumentaci.Myslím ale že máte dobré šance.

Pokud by jste měli zájem o spolupráci nebo další informace, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka