Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vyúčtování za vodu bez stavů

Autor Tereza
Předmět Vyúčtování za vodu bez stavů
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu - minulý rok jsem 3 měsíce bydlela v podnájmu. Při převzetí bytu jsme si stavy vody ani já,ani majitel neopisovali. Teď přišlo majiteli vyúčtování,kde dluží 12000Kč za vodu a půlku chce po mně(nebyla jsem první nájemnicí,přede mnou tam bydleli i jiní)-má na to právo, i když v nájemní smlouvě o vyúčtování a stavech nic není a ani nemáme stavy v době předání bytu ?

Dále jsem až teď dodatečně zjistila,že na katastru u tohoto bytu je jako majitelka uvedena od roku 2005 jeho dcera,přitom v náj. smlouvě byl uveden pán jako majitel a nebyl tam ani odkaz na Plnou moc,natož aby byla doložena. Takže v tomto případě by se jednalo o podvod a neplatnou náj.smlouvu. Platilo by to i v případě,že by Plnou moc dodal až nyní,i když s datumem podpisu dřívějším než je datum na nájemní smlouvě ? (např.Plná moc ze dne 1.5.08, Náj.smlouva podepsána 1.9.08) Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

ono záleží zda máte o úhradě nedoplatku či přeplatku ve smlouvě nějaké ujednání. Sama absence stavů ve smlouvě nemusí nic měnit na nároku pronajímatele na úhradu těchto nedoplatků. Nicméně pokud jste tam bydlela jen tři měsíce, pak by se jednalo stejně pouze o poměrnou část nedoplatku.

Pokud jde o neplatnost smlouvy, tak to bude zřejmě neprůchodné. Pán Vám to sice pronajímal, mohlo to být označená jako nájemní smlouva, nicméně mohl Vám to fakticky dát do podnájmu. Vzhledem k tomu, že majitelka je jeho dcera, nebudou mít problém si mezi sebou udělat i antidatovanou nájemní smlouvu mezi sebou a pak může klidně otec dát byt dále do podnájmu. Takže tady bych cestu neviděl. 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka