Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


žaloba o vyklizení z bytu

Autor Iva Pacltová
Předmět žaloba o vyklizení z bytu
Dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám postupovat  v žádosti o zrušení trvalého pobytu mé dcery z mého domu.Mám si podat žádost na soud? a kolik mě to bude stát ,platí se jen kolek 1000kč nebo i soudní výdaje? Mám ještě 3 děti a nemohu si dovolit velké náklady.Má dcera nar.r.1990 nepracuje,má dluhy,dluží i na zdravotním pojištění víc jak 10tis.nyní je v 7.měsíční podmínce za krádeže a mám strach že mě navštíví exekutoři a zabaví mi věci.Má problémové chování již od 14 let.Krade mi dokonce i v bytě a to jak peníze,oblečení tak i osobní věci.Práci si nehledá a jen se doma poflakuje.Děkuji za radu Iva P.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

pokud dcera nebude s odhlášením trvalého bydliště souhlasit, pak to půjde poměrně komplikovaně. Zrušení se nedělá prostřednictvím soudu, ale příslušné obce, kde bydlíte. Kde vyplníte formulář, musí se Vám na něj podepsat několik svědků - sousedů s tím, že v domě skutečně dcera nebydlí a následně jí městský úřad zašle do vlastních rukou upozornění na zahájení řízení, pokud si dopis vyzvedne, pak řízení nepokračuje a celý proces bude neúspěšný. Pokud ne, bude úřad pokračovat, může Vás také navštívit obecní strážník, který bude Vaši dceru hledat a ptát se, zda u Vás bydlí.

Pokud vše dobře dopadne, tak cca do 3 měsíců bude trvalý pobyt u Vás zrušen.

Zaloba o vyklizení bytu je jiná věc, která se netýká trvalého bydliště, zde s přivolením soudu budete moci svůj dům vyklidit o věci v majetku Vaší dcery a znemožnit jí přístup do domu.

V případě zájmu o další informace, či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka