Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


žaloba za zpronevěru

Autor Jana Hvizdová
Předmět žaloba za zpronevěru
Dotaz Dobrý den,potřebovala bych poradit s jedním problémem. Rekonstruuji dům a mám velké problémy s tesařem. Už rok má peníze na novou střechu a není schopen ji udělat. Porušil všechny náležitosti s mlouvy o dílo,dokonce se sepisoval u právničky i dodatek,který taky nerespektoval,jen slibuje a slibuje,že dílo dokončí a stále nic. Myslím si (nebo je to spíš víc než jasné),že peníze zpronevěřil. Právnička nám poradila,že máme podat trestní oznámení a poté žalobu u soudu za zpronevěru. Policie se tím ale moc zabývat nechce,že to nakonec skončí u soudu. Podle mě se tím ale zabývat musí,musí přece minimálně prověřit důkazy atd. Tvrdí ale,že to bude dlouho trvat,než se k tomu dostanou,že toho mají moc. Navíc bych chtěla vědět,jak to probíhá s tím poplatkem u soudu. Částku mám vypočítanou,jen bych chtěla vědět,kdy se to má zaplatit,jestli hned při podání žaloby nebo až se tím začne soud zabývat (což může být i několik měsíců). A pokud by se to platilo hned a než se k tomu soud dostal by ten tesař dílo udělal (lekl by se nebo tak),a já tu žalobu stáhla,co bude s tím zaplaceným poplatkem. Děkuji předem za odpověď. Jsem v zoufalé situaci,právnička je zaujatá,stále vyčítá,že jsme mu dali peníze a nechce s tím nic mít,že je to naše vina. Byla to moje životní chyba,které budu asi do konce života litovat,ale chtěla bych vědět,jestli mám nějakou šanci na nějaké vyřešení. Děkuji Hvizdová

Odpověd na dotaz:

Bude to těžké. Podat trestní oznámení samozřejmě můžete a nikdo Vám v tom nemůže zabránit. Poviností policie je oznámení prověřit a minimálně vyslechnout podezřelého. Policii ale musíte dodat všechny důkazy, že jste peníze zaplatili, že není nic uděláno, že s Vámi tesař nekomunikuje apod.

Určitě bych neváhal s žalobou na plnění. Kde budete požadovat vyplacení dlužné částky. Čím dříve podáte tím lépe. Výši soudního poplatku Vám mohu vypočítat dle požadované dlužné částky. A platí se kolky přímo na žalobu.

Po vydání platebního rozkazu nebo rozsudku, okamžitě podat návrh na výkon rozhodnutí. Je možné že má tesař nějaký majetek či automobil, bankovní účet apod. ze kterých by mohla být dlužná částka splacena.

Pokud by jste potřebovali konkrétní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka