Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


záruka na stavbu - skrytá vada

Autor Pavel Foitl
Předmět záruka na stavbu - skrytá vada
Dotaz Dobrý den, jsem ze správcovské firmy a v domě našeho klienta Společenství vlastníků Holeškova 7 České Budějovice se objevi následující problém: Dům je nově postavený v roce 2005 stavební firmou jenž najala developerská společnost, která byty poté rozprodala.Developer dal na stavbu záruku 3 roky. Teď po cca 3,5 letech se objevily vady na střešní a obvodové konstrukce a do domu dost zatéká.Což samozřejmě poničilo i vnitřní omítky. Prodejce developer tvrdí, že je dům již po záruce a že opravy si bude náš klient muset zaplatit (buď u něj nebo jinde). Je nějaká možnost, donutit developera k náprav věci? Nejedná se o nějakou skrytou vadu kde je záruka delší? Problémy se zatékáním se projevili poprvé po této zimě a rovněž teď při silných deštích. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Pavel Foitl KT-Služby plus, spol. s r.o.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

oni operují s tzv. objektivní reklamační lhůtou. To je jedna věc, ale je tu také odpovědnost za vady věci, tzn. za skryté vady věci, kde bych nekoncipoval počátel promlčecí lhůty objektivně, tedy od předání nemovitosti, ale subjektivně tedy od chvíle, kdy se druhá strana, tedy společenství o vadě dozvědělo.

Navhoval bych udělat si znalecký posudek poškození, který by prokázal, že chyba je jednoznačně způsobena špatnými stavebními postupy a vadami. Cenu za znalecký posudek posléze naúčtujete developerovi. Na základě znaleckého posudku také vyzvete developera k odstranění nedostatku či náhradě škody s tím, že pokud to nepřijmou bude podána žaloba s tím že bude požadována náhrada škody na základě posudku, stejně tak náklady za právní zastoupení apod. Doporučuji i z hlediska síly a přesvědčivosti nechat vše vyřizovat advokátní kancelář, která bude s developerem komunikovat pod svou hlavičkou apod.

Pokud by jste měli zájem o další informace či konkrétní právní pomoc naší kanceláře, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka