Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Zdedeni nemovitosti a jeji nasledny prodej

Autor Zuzana
Předmět Zdedeni nemovitosti a jeji nasledny prodej
Dotaz

Dobry den,

v dubnu mi zemrel otec. Byl vlastnikem 1/2 zahrady (druha polovina patri babicce-jeho matce) a 1/2 stodoly (druha polovina patri jeho kamaradovi). Dedicky jsme dve (ja a sestra).

Zahrada byla odhadnuta znalcem celkove na 500000Kc (tatuv podil je 250000) a stodola na 300000 (tatuv podil 150000Kc). Zahradu si nechame, ale stodolu chceme prodat (ja ani sestra pro ni nemame vyuziti) a tatuv kamarad, ktery vlastni druhou polovinu nabidl, ze ji od nas odkoupi. Stodola ani zahrada jeste nejsou prepsane na katastru (planovane dokonceni je v zari).

Jake dane/poplatky, v jake vysi a kde budu platit? Ziji a pracuji ve Velke Britanii (pro britskou spolecnost), v CR se zdrzuji jen 2-3 tydny rocne a trvaly pobyt v CR mam zruseny (na vlastni zadost).

Prosim poradte.

Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Pokud stodola stojí na vlastním pozemku, pak nebude problém ji prodat. Stačí kupní smlouvy, odhad ceny nemovitosti, návrh na vklad do katastru nemovitostí a vše můžete uskutečnit. Kupní smlouvu nechte pro jistotu sepsat právníkovi nebo člověku ktetý se v dané problematice vyzná, aby nedošlo k chybě.

Poplatky budete platit následující. 3 % z prodejní ceny stodoly nebo z jejího ocenění, podle toho která částka bude vyšší. Následně uhradíte 500 Kč za návrh na vklad do katastru nemovitostí. Vzledem k tomu, že se nejedná o nemovitost určenou k bydlení bude nutné uhradit i daň z příjmu ve výši 15 %. Během 2 až 3 dnů by jste rozhodně měla vše stihnout

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka