Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Zrušení trvalého pobytu

Autor Věra Vališová
Předmět Zrušení trvalého pobytu
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych poradit ve věci odhlášení z trvalého pobytu. Manžel je  vlastníkem rodinného domu, je zapsán v katastru nemovitostí má z prvního maželství 30-ti letého syna, který v rodinném domku nebydlí už 6 let, ale má tam trvalý pobyt a nechává si tam posílat poštu. Jinak je vydělečně činný a bydlí u své přítelkyně, kde je přihlášen v její nájemní smlouvě jako spolubydlící. Chceme, aby se syn odhlási z trvalého bydliště, ale on odmítá, že kdykoliv může bydlet u nás a řeší to tak, že nám devastuje celé spodní patro, které momentálně neobývamé, protože bydlíme v horním patře. Dům je dvoubytovka. Sbírá věci od popelnic (nábytky, sedací soupravy, rohové lavice, sporáky, ledničky) a vozí to k nám v čemž mu nemůžeme zabránit,  protože tvrdí, že to jsou jeho věci na které mu nemůžeme sahat. Když ho prý budeme chtít odhlásit tak nás psychicky zničí což dělá i teď, manžel se u letos 2x zhroutil a byl hospitalizován na psychiatrii a syn míní v tom psychickém týrání pokračovat. Dům nemůžeme uzamknout, protože musí byt údajně do domu vpuštěn což nám tvrdí na Policii. Zásadně když si příjde pro poštu nebo přiveze nějakou veteš nezazvoní pokuď je zamčeno, ale vleze sklepním oknem, odemkne si dveře a jinak je připraven použít násilí tzn. rozbít dveře. Byli jsme na ohlašovně, aby ho manžel odhlásit z trvalého pobytu, ale bylo nám řečeno, že to nelze, že si musíme podat žádost k soudu a ten rozhodne o možnosti jeho odhlášení, což se nám zdá komplikované, protože syn se dobrovolně neodhlásí i když na trvalém bydlišti nebydlí a proces se bude protahovat. Pracovnice na ohlašovně nám řekla, že manžel má doživotní vyživovací povinnost vůči synovi i když syn pracuje a je vydělečně činný a ona sama nemůže rozhodnout o jeho odhlášení. Je její postup správný a opravdu musíme podávat žádost o odhlášení až k soudu.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Nikoliv, se soudem to nemá nic společného. Předem, vlatník domu může podat návrh na odhlášení syna z trvalého bydliště. K tomu Vám vydají na městě či obci příslušný formulář. K tomu je ale nutné prokázat, že syn v domě nebydlí. Je tedy třeba sehnat alespoń 2 sousedy, kteří to potvrdí. Nebo třeba příbuzné, kteří u vás údajně často pobývají. Tuto žádost musí na městě přijmout a zahájit úkony správního řízení. Přičemž odešlou obsílku na adresu synova trvalého bydliště, tedy k Vám, pokud si zásilku nevyzvedne, pak bude považováno, že se na místě skutečně nezdražuje. Tuto skutečnost ještě může přijít ověřit policista.

Ale...není pravda, že musí být synovy umožněn přístup do domu. Nemusí. Váš syn nemá jakýkoliv nárok nemovitost užívat. A k tomu ho neopravňuje ani trvalé bydliště. Syn nemá žádnou smlouvu ani jakýkoliv jiný užívací titul. Pokud bude policista něco takového tvrdit, tak ať syn ukáže nějaký titul, smlouvu či dohodu, že může dům v cizím vlastnictví užívat..

Vyživovací povinost je nesmysl. Pokud si syn vydělává, nestuduje a je mu více než 18 let, pak žádná vyživovací povinnost není.

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka