Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dluh na zahraničním studentském účtu

Autor Kateřina Koudelová
Předmět dluh na zahraničním studentském účtu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se rámcově informovat na právní rámec následujícího problému. Byla jsem studovat rok ve Francii (Angers), kde jsem si také u banky LCL založila účet. Na konci pobytu jsem kvůli platbě, která měla proběhnout až po mém odjezdu nemohla účet zrušit a po návštěvě pobočky jsem se dozvěděla, že to nelze udělat ani na dálku, ani např. s měsíčním předstihem (ani když odevzdám kartu atd.). Takže jsem účet nechala běžet a vrátila se do ČR. Nyní jsem na internetu s úžasem zjistila, že mi bylo strženo celkem 75 Euro za poplatky za "vyhledání nové adresy"(což se jim nezdařilo, do ČR žádný dopis nepřišel, ani např. mail, kde na toto upozorňují).

Nyní koresponduji s bankou jaké jsou podmínky, případně výjimky zrušení účtu.Nemohu si teď dovolit jet na konkrétní pobočku jen kvůli dorovnání dluhu vzniklého z poplatků a zrušení účtu.Také řeším, zda je vymáhání již celkem nezanedbatelné částky legální z hlediska evropských zákonů a jak v tomto případě postupovat. Neříkám, že bych chtěla účet nechat běžet a dále zadlužovat, ale pokud by banka odmítala účet na dálku co nejdříve zrušit, budou mi zatím nabíhat značné úroky a celá záležitost by se stala pro studentský rozpočet dosti neúnosná.

Děkuji moc za Vaši odpověď

Kateřina Koudelová, Tišnov

Odpověd na dotaz:

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka