Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dluzne vyzivne, odvolani proti vypovedi

Autor Zuzana
Předmět Dluzne vyzivne, odvolani proti vypovedi
Dotaz

Dobry den, dostala jsem se do velmi komplikovane zivotni situace. S pritelem jsme se rozesli, syn byl sveren do vychovy jemu a ja ziji v zahranici. Vzhledem k tomu, ze jiz rok nemam zamestnani a ani zadny jiny prijem, nebyla jsem schopna posilat na syna vyzivne. Rozhodne v tom nebyl zadny zamer, opravdu jsem se dostala do velmi kriticke financni situace, kterou se snazim resit, ale bohuzel zatim ne zcela uspokojive. Otec ditete se mnou temer nekomunikuje (u soudu vsak tvrdi opak), rozhodne se nechce dohodnout, vyhrozuje mi. Nyni jsem jiz stihana pro trestny cin neplaceni vyzivneho. Jake jsou nyni me moznosti, a co me ceka dal? Podarilo se mi zatim zaplatit tretinu dluzne castky, ale pry to nestaci a musim poslat vse najednou. Je to pravda? Za soucasne situace bych byla schopna vyrovnat dluh do tri mesicu. Neni mozne navrhnout napriklad prostrednictvim soudu nejaky splatkovy kalendar?

 

Dalsi dotaz se tyka odvolani - byl mi dorucen rozsudek o svereni ditete do pece otce, s moznosti odvolani do 15-ti dnu. Je to lhuta, ve ktere musi byt odvolani doruceno, nebo staci aby v teto lhute bylo odeslano? Take nevim zda je mozne odvolat se pouze proti vypovedi protistrany? S rozsudkem souhlasim, ale s vypovedi byvaleho pritele nikoliv, bojim se, ze pokud to necham byt, bude to moci proti me nasledne pouzit, napriklad pri reseni navstev ditete. Jak mam spravne postupovat?

Predem dekuji.

Odpověd na dotaz:

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka