Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majetkové vyrovnání - dohodou

Autor Irena
Předmět Majetkové vyrovnání - dohodou
Dotaz

Dobrý den,

protože má současná finanční situace mi neumožňuje konzultaci s právníkem a nemám žádné zkušenosti s majetkovým vyrovnáním, pokud je ve SJM nemovitost (byt) obracím se na Vaši poradnu a prosím o pomoc a radu.

Do tohoto manželství jsem vstupovala s majetkem získaným před manželstvím (nábytek, elektronika,....) a před vstupem do manželství jsem měla hotovost na svém účtu. Po sňatku nám byl nabídnutý byt k odkoupení do osobního vlastnictví a tento byt jsem z poloviny platila já, druhou část peněz sehnal manžel.

Nyní se rozvádíme. Již máme za sebou první stání, ve kterém se rozhodlo, že nezl. děti (dvojčata 11 let) mi byly svěřeny do výhradní péče a manželovi vyměřeny alimenty 1.500,- na jedno dítě. Vyživovací povinnost platí již od následujícího měsíce nebo až po samotném rozvodu manželství. Ve společné domácnosti již nebydlíme - tento týden jsem se s dětmi stěhovala do jiného města.

Manžel minulý týden prošel náš společný byt a sepsal veškeré jeho vybavení. Zatím ústně jsme se na vyrovnání dohodli a pouze se to muselo sepsat. (Odhad bytu je 1.000.000,- manžel se bytu vzdát nechce a má zájem mě vyplatit částkou 500.000,-. Auto a ostatní drobné věci budou zahrnuty v této částce - souhlasila jsem) Včera mi ale manžel předložil DOHODU o vypořádání majetkových vztahů. Dle jeho slov byl u právničky a společně tuto dohodu sepsali. Neměla jsem být této schůzce u právničky přítomna i já? Některým pasážím nerozumím, s některými nesouhlasím. Celkově se mi ale zdá pro mě velmi nevýhodná. Je nutné do dohody sepisovat i věci získané před vstupem do manželství? Mohu Vám tuto DOHODU naskenovat? Příp. nevíte, kolik by stála návštěva a konzultace u právníka? A poslední otázka: existuje ze zákona nějaká lhůta, do kdy je manžel povinnen uhradit mi první splátku? (shodli jsme se na dvou splátkách: 1.splátka  200.000,- Kč a 2.splátka 300.000,- Kč splatná příští rok)

Velmi Vám děkuji za čas strávený mým dotazem a za odpověď na mé otázky.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Irena Lázničková

Odpověd na dotaz:

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka