Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Místní komunikace

Autor Pavel Fuxa
Předmět Místní komunikace
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na vás s žádostí o podporu ve věci užívání místní komunikace a chtěl bych znát váš názor, jakým způsobem mohu dále pokračovat v jednání s místní samosprávou.

Zjednodušený popis situace.

Komunikace nepřesahuje 4m jízdního pruhu, parkovat se dá na 2 místech tak aby se vozidla mohla minout, jízda jedním směrem. Komunikace zapsaná v registru nemovitostí na obec. Vjezd a výjezd je na silnici III.třídy v nepřehledných úsecích, buhužel na vjezdu vedle autob. stanice a na výjezdu u koloniálu, kde bezohlední řidiči parkují vozidla. Z toho plyne, že se nemohu často dostat k domu z jednoho směru a do komunice nelze ani nacouvat z druhého vjezdu od koloniálu.

Dosáhl jsem osazení značky Zákaz vjezdu dopravní obsluze vjezd povolen s doporučením, že přestupky mám řešit s PČR. Pokračoval jsem s tím, že jsem navrhl zastupitelstvu zřídit parking z části zastávky, zamítnuto.

Takže korespondence s odborem komunikací, stavebním úřadem a PČR po x letech nepřináší nic. Vozidla blokují vjezdy nebo stojí na komunikaci, prostě klasická bezohlednost dnešní doby. Co mohu více udělat proto, abych po cestě z Ostravy do Berouna po 400 km mohl v posledních 20 m zajet k vlastnímu domu ?

Děkuji za jakékoli doporučení, případně za radu na nějaký typ právní kanceláře, která se zabývá "komunálním právem".

Fuxa

Odpověd na dotaz:

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka