Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Rozdělení majetku po rozvodu

Autor Marie Kalousková
Předmět Rozdělení majetku po rozvodu
Dotaz

Vážení,

obdržela jsem sdělení na Emailovou adresu, kterou jsem uvedla, že je odpovězeno na můj dotaz. Ve skutečnosti dotaz zodpovězen na adrese kterou uvádíte není. Proto Vám zasílám kopii zprávy bez odpovědi.Prosím Vás ještě jednou o Vaši radu.

S pozdravem

Marie   K a l o u s k o v á

Dobrý den,

Prosím o radu jak mám postupovat, aby jsem donutila mého bývalého manžela k vypořádání společného jmění manželů po rozvodu. Rozvedla jsem se z důvodu alkoholismu mého  manžela a následného domácího násilý. Společný drobný majetek jsme si rozdělili tak, že jsem si odnesla svoje osobní věci a starý nábytek, který jsem vlastnila dříve než jsem vstoupila do posledního manželství. Od manžela jsem se musela odstěhovt do jiného města s dcerou, které je můj bývalý manžel otcem. Stěhování, nájemné, energie,atd, mě dostaly do dluhů které nemohu splácet z nedostatku finančních prostředků. Během našeho manželství jsme si s manželem pořídili rodiný dům, který jsme za manželství částečně opravili, tím zhodnotily. Dům bývalý manžel neobývá, částečně ale užívá. Není ochoten k žádném dohodě o vypořádání majetku. Jedinou odpovědí jsou nepublikovatelné urážky mojí osoby s tím že on má na řešení dost času. Problém je i v tom, že dům není obýván a tím začíná chátrat, čímž se snižuje jeho cena. Navíc mé dluhy stále rostou. Po rozvodu jsme již více jak jeden a půl roku.

Předem Vám děkuji za radu.

 

Odpověd na dotaz:

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

chci se zeptat, jak dlouho už jste rozvedeni? Na vypořádání společného jmění manželů, tedy i podíl na nemovitosti máte nárok.

Hlavním úkolem je tedy donucení protistrany k řešení tohoto problému. Samozřejmě přednost má řešení dohodou. V případě, že nebude protistrana k dohodě svolná, tak navrhuji vypořádání spolčného jmění manželů na návrh soudem.

Se všemi věcmi Vám mohu pomoci

S odpovědí na otázky a stanovení strategie pro další postup mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka