Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


splátky

Autor Lenka Růžková
Předmět splátky
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu takovou věc. Minulý měsíc mi zemřel otec a já jsem jediná dcera a nevím jak vyřešit problém se splácením půjčky. Otec měl půjčku od společnosti cofidis a měl v ní i pojištění pro případ smrti. Po poslání úmrtního listu na cofidis mi přišel od nich dopis kde po mě požadují pitevní správu, potvrzení příjmu, vyjádření PČr aj. Mimo to po mě chtějí abych otcovu půjčku splácela i nadále než pojištovna prověří celou událost. Jelikož to zatím šetří PČr nemám možnost jim doklady poslat a ani nevím jestli by si to neměli vyžádat oni sami přes tu jejich pojištovnu. Mám za otce platit dál jeho půjčku nebo počkat než proběhne dědické řízení.

Děkuji moc za odpověď.

Lenka Růžková

Odpověd na dotaz:

Vy nejste povinna nyní cokoliv platit. Úvěr by se měl vyřešit v rámci dědického řízení. Pokud nic platit nebudete, oni nemají jakoukoliv možnost vás jakkoliv sankcionovat.

Doporučuji, aby jste si hned jak to bude možné pitevní zprávu vyžádala a zaslala na pojišťovnu. Oni si většinou nic nevyžádají, nechávají to na klientech. Není v jejich zájmu platit či ještě vyřizovat věci k tomu aby platit mohli.

Pitevní zprávu chtějí z důvodu, aby bylo vyloučeno například sebevražda či smrt, kterou by si způsobil vlastním zaviněním..např. alkoholismus, kdy by se pak výpalata částky na takové případy nevztahovala.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka