Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vlastník několika nemovitostí bydlí ve svých nemovitostech,ale trvalý pobyt, má ON i jeho manželka v nájemním, měsstském bytě ve kterém nebydlejí... a co na tuto skutečnost říká zákon ČR?

Autor Slabihoudek Milan
Předmět Vlastník několika nemovitostí bydlí ve svých nemovitostech,ale trvalý pobyt, má ON i jeho manželka v nájemním, měsstském bytě ve kterém nebydlejí... a co na tuto skutečnost říká zákon ČR?
Dotaz

Dobrý den, měl bych na Vás  dotaz z oboru obč.zákoníku.Řešíme tady v domě převody nájemních bytů do OV.

Zcela náhodou jsme zjistili, že člověk, který zde v domě v minulosti bydlel,,  a však bez právního vztahu k nájemnímu bytu, je vlastníkem několika nemovitostí v Našem malém městě. V městském bytě nežije s rodinou nejméně 5 roků.Na katastrálním úřadu jsme u těchto vlastníků, nemovitostí,zcela náhodou  našli trvalý pobyt jak jeho, tak i jeho ženy v nájemním městském bytě! Absolutně nechápu jak je možné, že jim,  vlastníkům několika nemovitostí, město ( vlastník nájemních bytů) umožnilo, aby si přihlásili tito lidé trvalý pobyt v městsk.nájemním bytě,přičemž , zákon jasně upravuje tuto záležitost s náj.byty a jasně hovoří,že pokud má nájemce vlastní bydlení, tak musí nájemní byt městu odevzdat a uvolnit pro rodiny,které nemají kde bydlet! Tito vlastníci nemovitostí mají nemovitostí hned několik a hle, trvalý pobyt !!!  v  městs.nájemním bytě!!!

Je to skutečně sprostota místní radnice a jejího vedení, že něco takového vůbec může připustit!

Je mnoho rodin s dětma, co nemají kde bydlet , nebo bydlí pohromadě  v 1+1 bytě, 6 lidí najednou, a zde máme rodinu, která má k dispozici své 4 vlastní nemovitosti a ještě k tomu byt městský!!

Podotýkám,že nemovitosti o kterých je řeč, jsou nově postavené, rodinné domy, tudíž se nejedná o neobytné domy.

Naše město je malé, s 7 tis.obyv., ale nespravedlnosti, které se tu páší na obyvatelích jsou do nebes volající!

Poraďte prosím, co dělat, nebo jak docílit, aby byty přišly do OV potřebným a nikoliv zbohatlíkům,kteří  chtějí stále víc a víc a stále nemají dost!

Jak zabránit, aby město šlo na ruku takovímto ničemům! Co udělat proto, aby město dodržovalo zákony ČR a nepostupovalolo podle zákonů vlastních!!! Moc děkujeme za radu. Nemůžeme se na tuhle nespravedlnost už  jen tak nečinně koukat.  Děkuji za radu , Slabihoudek.

Odpověd na dotaz:

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka