Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Auto bez přepisu

Autor Michaela
Předmět Auto bez přepisu
Dotaz

Dobrý den,

včera jsem zakoupila auto a prodávající říkal, že není nutný přepis ekodaně, tak jsem souhlasila, že sepíšeme pouze smlouvu. Sepsala se kupní smlouva, v níž jsem byla uvedená já (jako prodávající) a on (jako kupující). Jako dodatek z druhé strany bylo sepsáno, že povinné ručení platí do 31.10. 2009 a následně si musím sjednat své povinné ručení (od 1.11.2009), jinak bych denně platila penále 100 Kč. Jako majitel v STK je uveden p. Přikryl, ale prodávajícím se stal Ošmera. Já budu uvedena pouze jako provozovatelka vozidla s tím, že si budu platit povinné ručení. Smlouvu jsem tedy podepsala, ale na druhý den bych od ní chtěla odstoupit. Lze odstoupit od kupní smlouvy na ojeté vozidlo? Dočetla jsem se, že můžu do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy, ale nevím, jak to přesně funguje. Byla jsem seznámená, jak vozidlo jede atd., ale jakmile jsem přijela domů, tak jsem zjistila, že chybí zadní pás. Pak mi není jisté, že pokud již auto nebudu chtít používat, jak bych jej odhlásila (když je majitelem v STK p. Přikryl), abych nemusela platit povinné ručení.

 

Děkuji za brzkou odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

pochopil jsem správně, že Vám auto prodal někdo, kdo nebyl vlastník vozidla? Navíc mělo vozidlo vady, na které jste nebyla upozorněna a které výrazně snižují bezpečnost provozu vozidla?

Zašlete mi prosím znění smlouvy nascenované na mail: mojepoplatky@seznam.cz  . Smlouvu prostuduji a zaujmeme nějakou vhodnou strategii.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka