Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


podnikání

Autor Lucie Regerova
Předmět podnikání
Dotaz

Dobrý den,

Chtěla bych se ještě zeptat,podnikala jsem spolu s manželem a otcem + matkou ve sdružení podnikatelů, podíl byl rozepsán já 20, manžel 30, otec 30, matka 20%, ve skutečnosti jsme s manželem ale nikdy nemohli nahlédnout do účetnictví, účetní jednotkou byl můj otec, ani disponovat s majetkem firmy či finančními prostředky.Nikdy se zisk nedělil na konci hospodářského roku, jen nám vždycky předložil přiznání k dani na straně kde bylo nutné podepsat. Ve smlouvě o sdružení je ale napsáno že při větší investici museli souhlasit písemně všichni, což se také nikdy nestalo. Otec nám každý měsíc dával do ruky výplatu a tím naše podnikání bylo vyřešeno, otec měl ale před 2 lety mozkovou mrtvici a matka sdružení ukončila, (má dlouhé prsty na všech úřadech) museli jsme s manželem zaplatit část daní, což bylo velice obtížné jaksi z výplaty, protože o takových penězích jsem pouze jen slyšela.. ale na firemním účtu bylo bez mála 400 000 Kč, které si nechala matka tak jako vešketé vybavení a majetek, neproběhlo žádné vypořádání. Ani sociální a zdravotní pojištění-přeplatky...Po 20 letech práce a společného budování ze kterého jsme si nesli akorád hlavu v dlaních,jsme začali podnikat s manželem a dcerou a teď se nám nelíbí že matka se s náma nijak nevypořádala a ještě nám dala zaplatit daně.Když byly podíly napsány stejným dílem (my a oni) jaktože na jedné straně je veškerý majetek a postavený barák a na té druhé se škrábeme z louže doteď.  Chtěla bych se zeptat zda máme nějakou šanci z ní něco dostat, pokud ji poženeme k soudu a jak postupovat.

Děkuji mnohokrát za radu

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

možné to určitě je,  potřeboval bych ale k celé věci více informací.

Na koho nebo na čí jméno byl veden účet s hotovostí sdružení? Na koho jsou vedeny nemovitosti, které se používaly pro podnikání? Měli jste nějak smluvně ošetřené rozhodovací pravomoci, či nakládání se ziskem společnosti apod..? Na základě čeho jste dostávali výplatu - měli jste pracovní smlouvy, nebo podíl na zisku?

Informace mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka