Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Porušení smlouvy zaměstnavatelem ?

Autor František Burian
Předmět Porušení smlouvy zaměstnavatelem ?
Dotaz

Dobrý den jmenuji se František a rád bych se zeptal zda můj zaměstnavatel nejedná vůči mě protiprávně. Jsem zaměstnán v továrně na výrobu leteckých podvozků jako zkušební technik, a to od 5tého ledna. V pracovní smlouvě mám zahrnuté i prémie dle prémiových ukazatelů.

Problém vznikl před 3mi měsíci, kdy nás zaměstnavatel nutil podepsat dodatek ke smlouvě týkající se odebrání pátku jakožto pracovního dne úplně, bez nároku alespoň na částečný plat z důvodu problémů firmy. Pro vedení zrušení pátků samozřejmě neplatilo, stejně tak i pro pár zaměstnanců. Já a ještě jeden kolega jsme odmítli podepsat, nepodříznu si pod sebou přeci větev, že ? Generální ředitel mi pak řekl že to se mnou ještě vyřeší, ale k žádnému dalšímu rozhovoru už mezi námi nedošlo. A tento měsíc všichni dostali prémie, pouze já jediný nedostal ani korunu ( i onen kolega prémie dostal). Nedostal jsem ani žádné vyrozumění že žádné prémie nedostanu a ani proč. A tak jsem se na to dnes zeptal a odpověď od našeho technického ředitele byla že jsem nedostal prémie právě kvůli tomu že jsem nepodepsal. Opravdu tohle můžou, sebrat člověku peníze za to že nepodepíše něco s čím nesouhlasí a ani ho o tom nijak nevyrozumět ?

Velice Vám děkuji a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

prémie jsou obecně nenárokovou složkou mzdy. Nevím tedy jak to máte uvedené ve smlouvě konkrétně. Pokud je to tam skutečně upraveno pouze jako nenároková složka mzdy, pak je jen na úvaze zaměstnavatele, zda Vám prémie přizná  či nikoliv. Nicméně viděl bych tam možnost napadnutí z důvodu diskriminace, kdy jiní zaměstnanci za stejnou či srovnatelnou práci přémie dostali zatímco Vy ne.

Poprosím Vás tedy o naskenování a zaslání pracovní smlouvy na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka