Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


průmyslová práva

Autor Iva Mráčková
Předmět průmyslová práva
Dotaz

Dobrý den,

mám výrobek zapsaný jako užitný vzor, tedy výhradní právo na jeho výrobu, prodej a dovoz. Dvě velké německé firmy a jedna česká však toto moje právo porušují a výrobek v ČR vyrábí a prodávají, nebo dováží a prodávají. Česká firma, výhradní dovozce jedné z německých firem, se mnou odmítá komunikovat s tím, že do mých práv nezasahují. Přímo s německými firmami se mi nepodařilo zkontaktovat. Nechci jim dovoz a prodej zakázat, chci se s nimi dohodnout na udělení licence.

Konkurenční výrobek vychází z mého nápadu, má stejné využití, podle mého názoru spadá do mých nároků na ochranu zapsaných v užitném vzoru, jen mají luxusnější provedení, o které je mezi koncovými zákazníky zájem.

Jsem na mateřské dovolené, mám 3800Kč/měs, tudíž si nemůžu dovolit ani právníky, ani soudní poplatky. Byť by mi byly soudní poplatky odpuštěny, pořád může soud nařídit posudek soudního znalce (10tis) nebo přezkoumání každého z výrobků úřadem průmyslového vlastnictví (každý posudek 5tis). Mám možnost se nějak bránit, když na to nemám peníze?

 

Děkuji, Iva Mráčková

užitný vzor Rukávník ke kočárku 2006-17456 pod rodným jm.Iva Polívková

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

obávám se, že bez Vámi uvedených nákladů se svých práv nedomůžete. Nicméně tyto výdaje se Vám mohou bohatě vrátit v podobě prodaných licencí či práv k prodeji Vašeho vzoru.

Nicméně určitě bych Vám doporučoval, aby jste prostřednictvím advokátní kanceláře vyzvala uvedené firmy k zahájení jednání o udělení licence, nebo k zastavení prodeje výrobku, který vychází z Vašeho vzoru. V případě, že nebudou reagovat, tak by se jim pohrozilo žalobou a uplatněním náhrady škody, které Vám prodejem svých výrobků způsobily.

Výzva od advokátní kanceláře je přinutí nějakým způsobem jednat a budou cítit poměrně velko nejistotu, takže by se to mohlo pohnout. Vypracování takové výzvy by jistě nemuselo být nějak závratně drahé.

Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka