Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


bydlení

Autor Zuzana
Předmět bydlení
Dotaz

Prosím o radu, v současní době jsme v rozvodovém řízení a jsem  na MD , děti mám ve své péči. Chci se zeptat ohledně bydlení : bydlíme  s manželem a dětmi 8 let v rodinném domě u mé matky . jelikož otec  před 20 umřel většinový podíl na tomto domě má moje matka  a další  třetiny domu se dělí mezi nás 3 sourozence. Chtěla bych vědět jestli mužu já nebo má matka mého ex manžela po rozvodu vystěhovat nebo jestli budu muset podat žalobu o vystěhování? Mám totiž obavu že on se z toho to domu nehodlá odstěhovat ani po rozvodu.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

ve Vašem případě bych volil žalobu na vyklizení domu. Vzhledem k tomu, že tam manžel žije do současné doby legálně, s Vaším svolením a má tam i své věci, tak by bylo mimosoudní, drastické řešení sice také možné, ale samozřejmě s riziky trestních oznámení na policii apod.

Doporučuji Vám žalobu podat co nejdříve, protože také chvíli trvá, než soud rozhodne. Ideální bude pokud žalobu zpracujete opravdu kvalitně a bezchybně s dostatkem argumentů, aby jste soudu ulehčili práci a mohl rozhodnout např. i bez nařízení jednání, tzn. že by jste se ani nemuseli dostavit k soud.

Pokud by jste s žalobou, výzvou na vyklizení apod. potřebvali pomoci, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Doporučoval bych totiž prostřednictvím advokátní kanceláře ho předem vyzvat k vyklizení domu a pohrozit mu žalobami, pokutami a požadavkem na uhrazení nájemného za dobu kdy dům neoprávněně užíval apod. Možná že už to by mohlo zapůsobit a vyhnuli by jste se tak soudní žalobě.

Mgr. Miroslav Zeman

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka