Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dotaz

Autor Martin
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, chci se nechat s manželkou rozvést. Já jsem za svobodna uzavřel stavební spoření na dobu 5let ale po sňatku bylo prodlouženo o další 4roky to znamená že po tuto dobu jsem sice spoření platil já ale ze společných financí. Někde jsem četl že po uzavření sňatku jsou veškeré finance společné. 

Manželka má taky stav. spoření které uzavřela za svobodna ale během trvání stav. spoření proběhl sňatek.

S manželkou bydlíme u mých rodíčů v rodinném domku kde máme samostatný byt. Vlastníkem nemovitosti jsou stále rodiče.

S manželkou máme společně dceru věk 4roky ale manželka má z prvního manželství syna 12let na kterého pravidelně dostává výživné od exmanžela, syna nemám osvojeného. Jsem nucen pro manželku po rozvodu já nebo rodiče najít náhradní bydlení? Pokud si manželka najde náhradní bydlení pro sebe a syna (dceru bych chtěl do vlastní péče) jsem nucen ze zákona jí přispívat na bydlení a pokud ano jak dlouhou dobu a jakou částkou?

V průběhu sňatku jsme pořídili osob. automobil -( využívám více já) a různé spotřebiče a elektroniku. Jak proběhne dělení majetku který jsme společně pořídili? Jsem ochoten obětovat vše ale za dceru budu bojovat.

Je možné s manželkou sepsat před rozvodem vyrovnání majetku a veškerých finančních prostředků a to že dcera mi bude svěřena do mé péče? Nebo o všem rozhodne soud. Děkuji Vám za rady.

Odpověd na dotaz:

Dohoda je samozřejmě možná o čemkoliv a samozřejmě je pro obě strany výhodnější se dohodnout, než se soudit.

Manželce žádné náhradní ubytování hledat nemusíte. Bydlí pouze u rodičů v bytě, který je jejich majetkem a nemá k tomu žádný právní titul - žádnou nájemní ani jinou smlouvu. Rodiče tedy mohou trvat na uvolnění bytu.

Na náhradní bydlení přispívat nemusíte. Jde však o tom jak je na tom Vaše manželka zdravotně a finančně, tedy zda nemá šanci na získání výživného na svou osobu. Ale to nepředpokládám. Jinak své dítě platit výživné jistě budete muset, pokud ho nedostanete do péče.

Rozdělení majetku zejména toho movitého proběhne zřejmě napůl, aby každý z manželů získal stejnou hodnotu.

Pokud by jste potřeboval konkrétní pomoc se sepsáním dohody o výchově dcery a rozdělení majetku, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka