Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


hrozí exekuce

Autor Julie G.
Předmět hrozí exekuce
Dotaz

dobrý den, prosím o radu.

Za dobu trvání manželství - 7 let - udělal manžel spoustu dluhů.  Vůbec nevím kolik by to mohlo být, ale asi hodně. Neplatil zdravotní pojištění, do práce nejspíš chodil jen pár měsíců. Také minimálně 5 pokut za jízdu bez jízdenky. Možná si vzal ještě nějaké půjčky, vím o dvou, z toho jedna na 160 000 kč je na mé jméno a platím jí dodnes, i když s tím nemám nic společného, nevěděla jsem o tom  - bohužel musím, když je na mé jméno.

Jde mi o to že za pár měsíců mám tu půjčku splacenou a nechci platit i jiné dluhy, co jsou na exmanželovo jméno. Co jsem četla na internetu tak pokud jsme byli v době vzniku manželé, tak to musím zaplatit - nemohou mi na plat, ale třeba mohou blokovat účet či by mohli vzít peníze i ze stavebního spoření.

Uvažuji právě o stavebním spoření, ale nechci spořit pro exekutory - je řešení dát stavební spoření na mého nezletilého syna? Bude chráněné?

Je nějaká možnost jak se od dluhů bývalého manžela odříznout? Po rozvodu jsme udělali rozdělení majetku co se týká dluhů - že každému náleží jeho dluhy, potvrzené notářem, jen nevím jestli to pomůže....Co jiného se dá dělat?

Nevíte zda stát platí alimenty za exmanžela pokud je ve vězení a nemá tam práci?

Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

stát v současné době výživné neplatí. Zkuste se ale informovat na úřadu práce, zda poskytují sociální dávku, která část výživného nahrazuje a kterou je nutné po uhrazení výživného vrátit.

 Věc je trošku komplikovanější. Budu od Vás potřebovat další informace. Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka