Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


kde začít s vymáháním alimentů

Autor Zuzana Kocanová
Předmět kde začít s vymáháním alimentů
Dotaz

Hezký den přeji,

Můj bývalý manžel odešel od rodiny ze dne na den před 3 lety. 2 roky jsme rozvedeni.Podle soudu má alimenty  platit 5 000,-měsíčně

Dcera - dnes 17letá - se s otcem stýká a sama si o alimenty říká. Když je dostane, přinese mi je. Nikde nikdy žádný doklad o platbě není a nebyl. Od 5/07 do 3/08 jsem nedostala nic, 4,5a6/08 jsem dostala 3x 3 000,-. Od té doby zase nic. Částka se již vyšplhala přes 60 000,-.Dceři peníze vedle alimentů nedává žádné ani jí nic nekupuje a nedává žádné dárky. Bývalý manžel nemá trvalé bydliště, oficiálně nepracuje a prokazatelně nemá žádný majetek. Dlouho jsem mu nechtěla působit problémy, ale teď už nevidím z jeho strany  ani snahu. Se mnou nekomunikuje vůbec.

Sociální odbor  MČ Prahy 4 mi základě mých příjmů a vyměřených alimentů přestali vyplácet  i rodinné přídavky. Ty mi  nemůžou vyplácet, protože mám alimenty. A prý mám jít buď na PČR nebo na soud.

Můžete mi prosím poradit, kde tedy začít? Nebo bych prosila adresu nějaké poradny, kde by mi zodpověděli mé dotazy.

Děkuji velmi za Vaši ochotu

Zuzana Kocanová

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Začít můžete tím, že manželovi napíšete dopise, kde ho vyzvete k uhrazení dlužného výživného, jinak podáte trestní oznámení a začnete dluh vymáhat soudně. Pošlete buď doporučeně nebo předejte osobně a nechte si převzetí podepsat.

Následně podejte trestní oznámení pro podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy. Na policii si přineste vše co s tím souvisí - rozsudek, dopis, přehled plateb, kdy zaplatil a kdy ne, zdokumentujte výši dluhu.

Pokud nemá jiný majetek nebo si myslíte, že žádný použitelný majetek nemá, tak bych nepodával zatím návrh na výkon rozhodnutí k soudu ani bych věc jinak neřešil. Nechte pracovat zatím policii. Nemusí být pro něj příjemné chodit k policii na výslechy a riskovat podání obžaloby.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka