Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majetkoprávní vyrovnání

Autor Jaroslav Dana
Předmět Majetkoprávní vyrovnání
Dotaz

Dobrý den chtěl bych se zeptat,jak mam postupovat,jestliže manželka si našla mladšího přítele a opustila me i s detma v kvetnu lonskeho roku.V lednu podala žádost o rozvod.

Odtehovala se do bytu 3 plus jedna.. ,ktery si koupila za mé peníze..A ten byt přepsala hned na jejího syna s prvního manželství.A v současné době chce náš barak, a já bych v něm chtel zustat s moji přitelkyní a jejími detmi.

.Ja jsem si loni v červenci našel přitelkyni a nastehoval jsem si ji do našeho baraku.(Jsme oba dva majitele baraku s moji manželkou)Jakmile manželka zjistila,že jsem si našel přitelkyni,tak nam začala přelezat plot a rozbijet okna a delat nepřijemnosti..

.Ma v baraku trvale bydlište..A chtela by tam bydlet společne i s moji přitelkyni..(Což nejde..)Barak jsem cely financoval já..Ale jsem schopen ji vyplatit polovinou..Ale s tim ona nechce souhlasit..Prosim Vas o radu,jak mam postupovat??Jestli je nejaka šance ,abych tam mohl zustat bydlet??S pozdravem ,.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

samozřejmě že tu ta možnost je a je poměrně reálná. Předně mi prosím na níže uvedenou mailovou adresu odpovězte na několik otázek:

Jak velkou hodnotu má zhruba dům, resp. jaké byly náklady, které jste do něj v průběhu manželství vložili.

Je možné nějak prokázat, že by Vaše manželka financovala z Vašich peněz? Např. výpisy z účtu, smlouva apod...

Jaké jsou Vaše reálné finanční prostředky, které můžete použít pro vyplacení Vaší bývalé manželky?

Jste již tedy rozvedeni?

Máte uzavřenou dohodu o vypořádání společného jmění manželů? A jaký je další hodnotný majetek, který jste v době manželství pořídili?

Odpovězte mi procím co nejdříve na položené otázky na mail: mojepoplatky@seznam.cz, abychom mohli zvolit nejlepší postup a strategii.

Mgr. Miroslav Zeman

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka