Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majetkové vypořádání

Autor Bogdan
Předmět Majetkové vypořádání
Dotaz

Dobrý den,

rád bych se zeptal na věci týkající se majetkového vypořádání. S manželkou zatím ještě otázku rozvodu nemáme vyřešenou, ale každopádně už se odstěhovala s našeho nájemního bytu i s našema společnýma věcma. Rádi bychom tuto věc vyřešili a měli ji ošetřenou nějakou dohodou či smlouvou. Jedná se o věci, které jsme si pořídila za pět let našeho manželství a dohodli jsme se na jejich rozdělení. Je potřeba v případné smlouvě veškeré tyto věci sepsat či pouze stačí napsat, že jsme se svobodně dohodli jak si tyto věci rozdělíme? A dále bych se chtěl zeptat jestli existuje na internetu určitý vzor podle kterého bychom to mohli sepsat a pak zanést k notáři aby to úředně potvrdil?

Další dotaz se týká našeho 3-letého syna, u kterého jsme se dohodli na střídavé péči a na tom, že budu měsíčně přispívat určitou finanční částkou na jeho zabězpečení. Je potřeba i z tohoto důvodu sepsat nějakou "smlouvu"?

Díky moc za odpověď

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

důležitou otázkou je, zda rozvod plánujete. Pokud ano, pak dohoda o vypořádání společného jmění manželů nemusí být sepsána notářským zápisem, který je poměrně drahý. Postačí pouze ověřené podpisy. To samé platí u dohody o péči o dítě. Kde Vám písemnou formu a jasná pravidla určitě doporučuji.

V obou případech bych věc neřešil vzorem, který Vám v žádném případě neupraví specifika Vašeho vztahu a majetku. Internetové vzory jsou poměrně povrchní a často ani neobsahují základní náležitosti. Může se Vám tak stát, že uzavřená smlouva nebude mít žádnou právní účinost ve chvíli, kdy jí budete nejvíce potřebovat. Vzory tak neobsahují to nejdůležitější, tedy první a logické odůvodnění, argumentaci apod. co Vám může při případném soudní řízení a sporu nejvíce pomoci.

V případě zájmu o další informace, či právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka