Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


majetkové vyrovnání po rozvodu

Autor civinova
Předmět majetkové vyrovnání po rozvodu
Dotaz

Dobrý den,

mám takovýto dotaz. Jsem rozvedená 15 let. Po rozvodu jsem nepožádala o majetkové vyrovnání. Bývalý manžel si ponechal skoro všechen nábytek, protože mu ho rodiče dali darem. Jde mi, ale hlavně o rodinný dům, který jsme si postavili společně za trvání manželství. Jak jsem již psala, nepožádala jsem o majetkové vypořádání. S manželem jsme měli vleklý rozvod a soud o děti. Byla jsem ráda, že jsem soud o děti vyhrála a že jsem rozvedena. Odstěhovala jsem se a bývalý manžel v rodinném domku bydlí dosud. Z domku mi nedal ani korunu, ale je pravda, že doplatil půjčky, které jsme si na stavbu domku vzali. Nesoudila jsem se, protože v té době jsem neměla velký příjem. Říkala jsem si, že jednou domek bude našich dětí.

Nyní jsou dcery dospělé a nemají finance na koupi bytu, nebo domu. Ráda bych jim pomohla tím, že bych chtěla nyní od bývalého manžela vyplatit. Jenom dodávám, že domek je psaný na oba - SJM.

Proto vás prosím o odpověď, jestli je možné po tolika letech žádat o majetkové vyrovnání.

Děkuji za odpověď. Civínová.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

po tolika letech už skutečně není možné vypořádat společné jmění manželů. Lhůta pro tuto možnost je 3 roky od rozvodu. Nicméně po třech letech o majetek nepřicházíte. Existuje domněnka, že vlastníkem movitých věcí je ten, kdo je za celou dobu po rozvodu užíval. U nemovitostí se sjm mění na podílové spoluvlastnictví. Jste tedy podílovým vlastníkem poloviny domu. Můžete tuto polovinu prodat, nebo požádat soud o vypořádání podílového spoluvlastnictví, pokud se s býv. manželem nedohodnete jinak.

Pokud by jste potřebovala konkrétní právní pomoc, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka