Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majetkové vyrovnanie po rozvode

Autor Ondrej Varga
Předmět Majetkové vyrovnanie po rozvode
Dotaz

Dobrý deň!

Chcem Vás poprosiť o radu.Som pol roka po rozvode v Česku a som občanom Slovenskej republiky. Chlel by som vedieť, ako mám pokračovať, keď chcem vysporiadať majetok získaný počas manželstva, v priebehu akej doby musím podať žiadosť  a pod. Bývalá manželka tvrdila, že ma vyplatí aspoň z bytu, ktorý sme vyplácali ny bytovam družstve tak, že sme 680 000 korún vložili v hotovosti / peniaze sme mali za predaj bytu v SR, kde sme žili/ a ostatné sme splácali / ešte nie je splatený/ Svoj názor zmenila a napísala mi, že nedostanem vôbec nič..Z bytu som si zobral iba osobné veci. Teraz žijem v SR a som nezamestnaný, nemôžem nájsť prácu. Potreboval by som aspoň vyplatiť z bytu. Mám nárok? A ako mám prosím postupovať.

Ďakujem Vám za odpoveď

Varga Ondrej

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

dle prvních informací soudím, že na podíl na bytě určitě nárok máte. Protože se byt pořizoval a splácel v době manželství, tudíž spadá do společného jmění manželů. Manželka zřejmě spoléhá na to, že žijete na Slovensku a tuto věc již řešit nebudete.

Navhoval bych jí zaslat návrh dohody na vypořádání sjm které se týká byt s tím, že bychom pohrozili, že pokud nebude na dohodu reagovat, podáme návrh k soudu aby společné jmění vypořádal sám.

Pokud budete mít zájem o další informace či pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka