Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Majtkoprávní vypořádání z bytu

Autor Radka Rýzová
Předmět Majtkoprávní vypořádání z bytu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se poradit.

S mým manželem jsme spolu koupili byt, za manželovy peníze naspořené, ještě jsme nebyli tehdy manželé. KUpovali jsme ho pro nás. Bydleli tam od začátku spolu asi 3 roky. Pak jsme se rozhodli koupit větší byt (docházeli k nám jeho 3 děti z předchozího manželství a nejstarší dcera k nám přišla bydlet natrvalo). Stále jsme nebyli manželé, ale měli už jeden účet. Koupili byt, po roce se spolu vzali. Máme nyní 2 malé děti (3 roky a 8 měsíců). Jeho nejstarší dcera už se od nás odstěhovala. Dochází k nám pouze ti dva mladší z předchozího manželství (13 a 15 let)


Nyní kvůli hodně dlouho trvajícím neshodám uvažuji o rozvodu. Manžel mě z bytu vyhazuje, i s dětma, že není můj, že je jeho, protože jsem na něj nepřispěla ani korunu ( i když jsme měli společný účet a veškerou výplatu posílala na jeho účet) a vlastně nebyli jsme manželé, když jsme ho kupovali. Já momentálně nemám kam jít, nemám nikde žádný byt další, leda být u svých rodičů, kteří mají fakt malou chaloupku.

Chtěla bych se teda informovat, jak to vlastně je, na co mám a nemám právo.

moc děkuji

Radka

 

 

Odpověd na dotaz:

Zde zřejmě byt nespadá do společného jmění manželů, proto nemáte nárok na výplatu podílu z něj při rozvodu, ani vás to neopravňuje v něm bydlet, proti vůli manžela. Pokud by se jednalo o byt v SJM, pak by jste měli k tomuto bytu oba stejná práva. Rozhodn však máte nárok na vypořádání SJM z věcí tvořící vybavení společné domácnosti apod..

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka