Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Nedořešené BSM 20 let po rozvodu - II.

Autor Vladislav Novotný
Předmět Nedořešené BSM 20 let po rozvodu - II.
Dotaz

Vážení.

Děkuji za Vaši odpověď k 3-pok. bytu 20 let po rozvodu, i když mě nepotěšila.

V této souvislosti si Vás dovoluji ještě požádat o odpověď na druhou otázku: stejně jako byt jsme dodnes po 20 letech po rozvodu nedořešili (nebylo provedeno vypořádání BSM) ani garáž, kterou jsem sám před 30 lety stavěl a kterou po celou dobu od rozvodu po dvacet let užívám a platím veškeré poplatky (má bývalá žena neměla a nemá dodnes auto).

Z Vaší předchozí odpovědi mi vyplývá, že bych po těch 20 letech měl být vlastníkem garáže já. Vidím ale problém v tom, že na LV na KÚ jsme zapsáni oba. Platí tedy ta 3-letá lhůta o užívání věci po rozvodu i v případě této garáže ? 

Co se s tím dá dělat ?                                                                    Děkuji.           V. Novotný

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

nikoliv, to je právě rozdíl. 3 roky užívání se týká movitých věcí, dle toho kdo je užívá. Pokud jde o nemovitosti, tak tam se po 3 letech mění SJM na podílové spoluvlastnictví. Takže máte každý polovinu této garáže. Vztahy jsou tam pak stejné, jako když si koupíte třeba dům, s cizím člověkm a každý máte polovinu.

Dělat se s tím dá jediné. Buď garáž prodat a výtěžek rozdělit (prodat levně oficielně), nebo manželku vyplatit a ona Vám zbylou část garáže může prodat.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka