Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


prispevek do slehnuti

Autor Monika
Předmět prispevek do slehnuti
Dotaz

Dobry den, ocitla jsem se ve velmi obtizne situaci,kdy nevim kudy kam. Jsem v patem mesici tehotenstvi, rok a pul jsem nepracovala,nebyla ani OSVC a ani se neevidovala na UP, ma chyba! Ted se to na me vsechno sype. Narazila jsem totiz na partnera,ktery mi nasliboval hory doly, ze me zamestna,kdyz chci teda tak nutne pracovat, vykreslil novou praci uplne nadherne,ze ja z puvodni prace odesla. Byly z toho mesice cekani,kdy uz teda nastoupim a nakonec z toho vznikl rok a pul,kdy jsem nebyla zamestnana,neplatila si ani soc.poj.,jen zdravotni pojisteni. Ted jsem tehotna a zjistila jsem,ze nemam narok na materskou, dokonce ani na uradu prace,kde jsem se nedavno zaregistrovala na podporu v nezamestnanosti, jen na podpurci dobu,ktera mi byla vymerena na 3mesice. Ted jsem v situaci, kdy me v mem stavu nikdo nezamestna,tudiz bez prijmu a taky prispevku na bydleni apod.,nebot jsem bohuzel porad vedena jako majitelka rod.domu,v kterem uz nebydlim,po rozvodu jsem to neutahla,tak to akorat prepisuji na svou sestru a bydlim v jejim byte,kde nemam najemni smlouvu,tudiz nemuzu zazadat ani o tento prispevek. Partner,se k tomu stavi tak, ze pokud s nim neminim zustat,tak od neho nemam nikdy cekat ani korunu,ani ted,kdy vi,ze nemam zadne prijmy a co me hodne stve,vse vzniklo jen diky jeho slibum,na ktere jsem naletela a posleze nemam cekat ani na nejake prispevky na dite. Ma skvele pravniky,to vim, ma jiz jedno dite,kdy mu partnerka utekla i s ditetem a posleze zazadala o vyzivne.Pozadovala po nem 40tis.mes., jeho pravnik to srazil u soudu na 3tis.mes. On totiz je hrozne bohaty, ma majetek ktery se splha k nekolika milionum, vilu, drahe auta,vybaveni domu za statisice,ale on je chytry a neni nikde vedeny ani jako podnikatel,ani jako zamestnanec, tudiz nema zadne mesicni prijmy,ktere by sly oficialne prokazat. Dividendy mu snad prichazeji jen jako na dorucitele,coz je beze jeho jmena. Tim,ze mi porad vyhrozuje a vysmiva se mi, ze dopadnu u soudu jeste hure jako jeho predesla partnerka se utapim jeste vice v depresich,nebot vim,ze u soudu bude zase za chudacka,ktery nema zadny prijem. A jeho navrh, bud budes se mnou a budu vas zivit, do toho se mi nechce jit, protoze ja s nim nemuzu byt jen kvuli ditete a bezvychodne zivotni situaci. A nemam penize ani na pravnika,ktery by mi poradil, pomohl u soudu, jako ma on. Mohl by jste mi poradit, na co mam jako svobodna matka narok, kdyz nemam narok ani na materskou,ani na prispevky na bydleni a ani podporu v nezamestnanosti? Mimo jine,ja to dite nemohla dat pryc, jednak kvuli memu veku 34let a za druhe mi lekar rekl, ze mam primo v deloze cystu, ktera se pri porodu musi odstranit take, tudiz uz deloha nebude tak funkcni,abych mohla mit jeste nekdy deti. Tak tuto variantu jit na interupci jsem logicky zamitla a ani o tom neuvazovala,vite. Nechci po nem extra castky,ale aspon at mam aspon na jidlo a na male.

Dekuji Monika

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

to je opravdu trošku smutný příběh. Mohu Vám pomoci alespon tím způsobem, že můžu za advokátní kancelář zaslat otci návrh na placení výživného. Vzhledem k Vaší situaci bych odhadnul možné výživné na 4-5 tis. korun. Pokud se k návrhu nevyjádří, nezbude než podat návrh na stanovení výživného k soudu. Jedná se totiž pro Vás o důležitý příjem. Od státu můžete žádat minimálně existenční minimum ve výši 2060 Kč, pak zkuste být neodbytná a snažit se alespon o nějaký sociální příplatek či příspěvek v hmotné nouzi. Na příspěvek na dítě samozřejmě také nárok máte.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka