Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Prodej nemovitosti, která je ve spoluvlastnictví

Autor Dagmar Blažejová
Předmět Prodej nemovitosti, která je ve spoluvlastnictví
Dotaz

Po několikaletém soužití jako druh a družka jsem na naléhání partnera prodala svůj družstevní byt a za tyto peníze jsme s druhem koupili starší rodinný dům a později zahradu. Každý je vlastníkem ideální poloviny. Po nějakém čase jsme uzavřeli manželství. Jak se ukázalo, nefunkční. V současné době jsme rozvedeni. Vzhledem k chování (tehdy ještě) manžela, jsem byla nucena z domu odejít a bydlet v pronajatém bytě. Bývalý manžel se dříve ani nyní o stav domu řádně nestará a ten chátrá. Navrhla jsem mu dům prodat s tím, že z celkové utržené ceny bude odečtena částka za kterou byl dům koupen z mých prostředků, tyto peníze by připadly mě. (Manžel nevložil do koupi domu ani korunu.)  Zbylou částku pak rozdělit na dvě poloviny. Polovina by připadla každému z nás. Bývalý manžel, který v domě bydlí na můj návrh nechce přistoupit, dům prodat nechce, na výplatu mého podílu nemá peníze. Na žádnou rozumnou dohodu nechce přistoupit. Prosím o radu jak mám dále postupovat, aby byla reálná naděje, že dostanu alespoň své původní peníze zpět. Použila bych je na koupi vlastního bytu pro sebe a děti. 

Předem děkuji za radu.

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

zde bude jediné možné řešení. Podat k soudu návrh na vypořádání společného jmění manželů. A doporučuji toti podat co nejdříve. Je potřeba aby Vy jste byla jako navrhovatel, kde v návrhu navrhneme soudu, aby rozhodl o prodeji zmíněného domu z výtěžku vypořádal Vaše podíly.

V tuto chvíli bych viděl jako nejdůležitější vypracování kvalitního, odůvodněného a přesvědčivého návrhu na rozdělení společného jmění, tak aby soud toto vzal za prokázané a vyhnuly jste se zbytečným soudním jednáním.

Pokud by jste potřebovala s vyprácováním návrhu a dalšími záležitostmi ohledně rozdělení sjm aktivně pomoci, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz a dořešíme to  konkrétně. 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka