Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Rozvod výživné na děti a mnželku

Autor Kateřina
Předmět Rozvod výživné na děti a mnželku
Dotaz

Dobrý den

obracím se na Vás s prozbou o radu jak postupovat co vše si opatřit a na co mám nárok a na co ne.S manželem jsme již 13 let z toho 7a půl roku v manželství.Z tohoto vzatku máme dvě děti dceru8 let a syna 6 let.Dcera navštěvuje 3 třídu základní školy a syn nastoupí v září do první.

Naše manželství je dlouhodobě dá se říct že na bodu mrazu .Já jsem nezaměstnaná bez nároku na podporu manžel pracuje jako mistr.Jeho příchody z práce připomínají vtrhnutí tajfunu a celý večer neznáme nic jiného než křik a výčitky.Dětí mají strach a když se blíží hodina kdy se má menžel vrátit z práce jsou nesvé a zakřiknuté.

Z toho to důvodu jsem se po skoro roce rozhodla řešit naši situaci rozvodem.Neznám nikoho ve svém okolí kdo by tyto skušenosti měl a tak se obracím na Vás.Co vše jaké dokumenty si připravit jak sepsat žádost a jak zažádat o výživné pro děti a jestli mám nárok na výživné i já.

Bydlíme v nájmu ale nájemní smlouva je napsaná na mě.Kolikrát,když jsem zavedla řeč že půjdeme od sebe tak manžel reagoval ..jo a kdo ti bude platit účty děti si vezmu já .já vydělávám ty sedíš doma.nebudu vám tu líčit jaké následují hádky ale mě to fyzicky vyčerpává.Mám strach že se manžel postará o to že mi děti vezme .

Byl už jednou ženatý a má z předchozího manželství dceru s kterou udržuje jen písemný kontakt a platí výživné. 

Děkuji za rady

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

pokud bude mít Vaše argumentace v návrzích případně následně před soudem nějaký smysl a budete dobře připravená, pak se nemusíte bát, že by Vám manžel děti vzal. A každý šikovnější právník si toto dovede před soudem odargumentovat.

Je třeba připravit žádost o rozvod, v tomto případě předpokládám nepřipadá v úvahu rozvod dohodou, takže bude nutné podat návrh na rozvod sporný, který je třeba smysluplně odůvodnit, aby z něj bylo co nejlépe jasné v jaké situaci se nacházíte. Do určité míry si tak ušetříte starosti před soudem, protože budete na věci připravená.

Současně s návrhem na rozvod můžete spojit i návrh na stanovení výživného na své dvě děti a návrh na svěření dětí do Vaší péče. Pokud se to spojí do jednoho návrhu, ušetří se tím čas a vše se vyřeší v jednom řízení.

Pokud by jste potřebovala pomoci s vypracováním dokumentů nebo měla zájem o další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka