Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Společné finanční prostředky - vypořádání po rozvodu

Autor Dana
Předmět Společné finanční prostředky - vypořádání po rozvodu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu s následujícím problémem.

Čeká mne rozvod a následné vypořádání SMJ.

Bohužel nemám vůbec přehled o stavu našeho movitého majetku. Manžel si založil konto (možná i více kont), na které nemám přístupová práva a na toto konto (tato konta) převedl potají značnou část našich společných úspor. Navíc schoval všechny výpisy z účtů, svoje výplatní pásky a další písemnosti, ze kterých bych mohla čerpat informace o stavu našeho SMJ. Na žádost o poskytnutí přístupových práv reaguje zcela odmítavě, informace by mi sice prý byl ochoten poskytnout, ale budou to samozřejmě informace pravdivé jen částečně.

Přehled o manželových výdělcích mám již 10 let jen hrubý, spíše žádný, tím pádem nemám ani přehled o výši společných úspor.

Mám  v této situaci nějakou šanci na spravedlivé vypořádání?

Děkuji předem za odpověď

Dana

Odpověd na dotaz:

Dobrý den Dano,

při vypořádání SJM požádáte soud, aby vyzval Vašeho manžela k oznámení čísel kont, majetku a svých příjmů. Budete muset přesně navrhnout informace, které budete potřebovat ke zjištění skrývaného majetku. Tam už se mu bude lhát hůře, protože zatajení informací pro něj může znamenat vysokou pokutu či obvinění z trestného činu.

Takže informace bude možné získat. Rozhodně však o této možnosti manželovi neříkejte. Mohlo by ho to motivovat  k tomu aby převáděl peníze na jiné účty, např. účty svých rodičů a příbuzných kde by je bylo možné jen těžko dohledat.

Současně doporučuji snažit se zjistit co nejvíce informace svépomocí, co kde najdete, aby bylo před soudem snadnější dokazování.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka