Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Střídavá péče a alimenty

Autor Tomáš Fischer
Předmět Střídavá péče a alimenty
Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se informovat ohledně alimentů a střídavé péči. S bývalou přítelkyní jsem se minulý rok v září rozhodli o střídavou péči (mimosoudně) a s tím že naší nezletilou dcerku Sáru budu mít v měsíci já 14 dnů a bývalá přítelkyně taky 14 dnů, zatím ji měsíčně platím 1000kč na kterých jsem se dohodli, a tak by mě zajímalo když dceři Sáře kupuji šatstvo, platím každý druhý měsíc školku, jestli jí mám platit těch tisíc korun? Chceme to dát i k soudu aby jsme to měli i soudem podepsané, jen tedy nevím jak to bude s výživným když řádně šatím, krmím a přispívám na školku budu muset dál platit po soudu? I když tu samou dobu má dceru Sáru bývalá přítelkyně a platí to samé co já v těch 14 dní v měsíci,jde mi o to aby jsem sám sebe nějak ještě neokrádal když řádně platím jak na školku, šatstvo a jídlo, a to mám s novou přítelkyní dvouměsíční miminko o které se s novou přítelkyní řádně staráme. Než půjdeme k soudu chtěl bych být trochu informovaný. Předem Vám děkuji za Vaší odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

v případě střídavé péče, kdy se každý podílíte na polovině nutných nákladů na dítě není důvod aby se stanovovalo nějaké výživné. Pokud o tomto uzavřete nějakou dohodu, pak není nutné ji nechávat schvalovat i soudem.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka