Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Úprava styku dětí a otce

Autor Kateřina Chuchlerová
Předmět Úprava styku dětí a otce
Dotaz

Jsem 3 roky rozvedena, mám dvě děti 6 a 5 let. Styk byl soudně upraven v roce 2006 a to děti jsou u otce každý lichý týden od pátku  9:00 do neděle 17:00, během prázdnin od 1.7.-10.7. a 1.8.-10.8., v době vánoc od 26.12. do 27.12.. V současné době nastupuje starší dcera do ZŠ a otec požaduje upravit styk každý lichý týden od 13:00 do neděle do 17:00, což je logické a stím souhlasím, dále ale žádá úpravu styku během prázdnin a to od 15.7.-31.7. a 15.8.-31.8.,s čímž nesouhlasím, děti den před předáním pláčí, že k otci nechtějí a pokud mi umožní tel. kontakt během 10 denního styku, tak opět pláčí, že chtějí domů a vzhledem k nástupu do školy si myslím, že není vhodné vrátit se domů 31.8., když škola začína většinou 1.9.. Pro úplnost uvádím, že s otcem není možná žádná domluva a vždy u soudních jednání tvrdí pravý opak toho co já. Chci se zeptat jestli s těmito argumenty mám šanci uspět a jak je to se soudními poplatky.Návrh na úpravu styku podával otec.

Děkuji a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Při případném stání je třeba použít veškeré argumenty, které máte k dispozici, pokud možno potvrzené důkazními prostředky. V tomto případě bych navrhoval nechat si vypracovat znalecký posudek, který by potvrdil, že děti takto dlouhý styk s otcem špatně snáší a že je pro ně psychickou zátěží. Myslím, že takový posudek nebude moci ignorovat žádný soud a měla by jste v tomto případě velkou výhodu.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka