Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


určení výživného

Autor jana
Předmět určení výživného
Dotaz

Dobrý den, tento měsíc jsem si vzala za manžela dlouholetého přítele, který je otec dítěte s bývalou manželkou. Řádně platí alimenty, s dítětem je v kontaktu a kromě výživného nehledí na dary pro syna v jakékoliv podobě, ať se jedná o cokoliv, co dítě potřebuje. Kromě toho platí alimenty ještě na dalšího syna. Průměrný plat má cca 20 000,-. Bývalá manželka chce opět zvýšit alimenty, jelikož jsme se vzali a tudíž se nám zvýšil společný příjem na cca 37 000 (plat, alimenty, brigáda) ,-. Sama mám ale dvě dcery na které pobírám alimenty (již zahrnuto v částce zvýšení), takže nemáme tolik volných prostředků, jak to vypadá. Zajímalo by mě, zda má vliv na zvýšení alimentů, že jsme vzali a jestli se tedy zohledňuje i to, že mám již své dvě dcery. Prosím za odpověď. Díky j.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

rozhodující je pouze příjem manžela. Vy nejste účastníkem řízení.Pokud jde tedy o příjmy rodiny je to  pouze orientační informace. Pokud se manželovi od posledního rozhodnutí o výživném nijak výrazně nezvýšily příjmy, a ani věk jeho dětí není výrazně vyšší -např. nezačli ze školky chodit na základní školu apod. pak nejsou dány důvody pro změnu výživného. Nebo půjde pouze o zvýšení symbolické. Samozřejmě v reakci na návrh na zvýšení výživného také uveďte, že a klidně ve výčtu jaké dary, platby apod.jste kromě výživného na dítě hradili. Tím prokážete, že jste už v minulosti platili více než bylo určené výživné a návrh na zvýšení je tudíž bezpředmětný. 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka