Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


užívání bytu po rozvodu

Autor Lenka Poláčková
Předmět užívání bytu po rozvodu
Dotaz Dobrý večer,prosím o radu...před manželstvím jsem od matky získala byt,když na mě převedla členská práva a já se stala členkou družstva.Posléze jsem se vdala,když se převáděly byt do osobního vlastnictví,byl byt zapsán v katastru nemovitostí výhradně na mou osobu,protože jsem byla členka družstva jen já.Více jak před rokem jsem se rozvedla,protože bývalý manžel je alkoholik a dokonce ho vyhodili z práce.Byt,inkaso,poplatky na udržování bytu(jsme združení vlastníků)i úvěr na rekonstrukci bytu mám psaný na sebe a taky vše sama splácím.Nemusím snad říkat,že z dvěma dětmi to není vůbec jednoduché.Po rozvodu jsem bývalému manželovi sehnala obecní byt,který chtěl ode mě i zařídit,požadavky měnil každých 14dní,nakonec náhradní byt odmítl.Začala jsem to řešit právní cestou,ale je to strašně zdlouhavé řešení.Potřebuji z dětmi normálně žít,ale z alkoholikem to není možné.Snažila jsem se být slušná a chovat se podle zákona,ale už nehodlám být ta hloupá.Ráda bych věděla,jestli se dopustím nějakého trestného činu,když vyměním zámky od bytu a vystěhuji mu jeho osobní věci.Nehodlám ho do bytu pustit,když nemá žádný doklad o tom,že byt může užívat.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

určitě je věc řešitelná. Je třeba však postupovat obezřetně, aby nedošlo k porušení právních předpisů. Manžel má v bytě pravděpodobně své věci, takže i toto je třeba dobře ošetřit. Má manžel v bytě i trvalé bydliště? A je někde psaný nebo přihlášený přímo na své jméno jako spolubydlící osoba?

V případě zájmu o další informace nebo konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka