Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vypořádání majetku po rozvodu

Autor Zdeňka
Předmět Vypořádání majetku po rozvodu
Dotaz
V r.2006jsem se rozvedla.Vlastníme s exman.DB,3+1,nabitý v manželství.Máme21let.syna,bydlí s otcem a dceru16let.v mé péči.Před rozvodem jsem opustila byt a šla s dcerou bydlet do podnájmu kvůli neshodám a psychickému tlaku ze strany exmanžela.Chci podat žalobu o vypořádání SJM..Chci  bojovat o byt a vyplatit exmanž.Jakou mám naději,že uspěji,když se tam nezdržuji.Nepřispívám na nájem.Sama platím podnájem.S dcerou jsem se už 4x stěhovala a není to příjemné.Exmanž.byt nechce opustit.V den opuštění mi vyměnil zámek,zamezil mi v vstupu a bez jeho svolení jsem nemohla navštívit svého syna.Když jsem tam přespala,spala jsem na zemi a hlídal,co dělám.Nechtěl mi pustit vodu,vypínal světlo.Vzdala jsem to.Děti to špatně nesly.Scházeli jsme se tedy u mě v podnájmu nebo jsem za synem jezdila mimo byt.Vzala jsem si část zařízení,ať můžeme s dcerou nějak přežívat.Bojím se,že nebudu mít žádnou šanci u soudu získat zpět byt,protože tam nejsem.!Prosím,poraďte mi.Zvažuji i o podání trest.oznám.za neoprávněného zásahu práv k bytu podle §249a trest.zák.,ale nevím,jestli na to mám právo.Bojím se,že všechno nahrává exmanželovi.Vyhrožuje mi policií,když tam chci přespat nebo se zdržet.Za odpověď či nějakou poznámku předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Prvotní chyba byla, že jste opustila byt a dlouhodobě se v něm nezdržujete. Manžel tak má možnost v případě družstevního bytu, kde je společný nájem družstevního bytu Vás u některých družstev i z nájemní smlouvy vymazat, protože ho neužíváte.

Jednoznačně má tedy větší šanci ten, kdo byt užívá. Napadá mě možnost, pohrozit Vašemu mamželovi, že navrhnete prodej družstevního bytu a rozdělení výnosu. Tedy vypořádání spoluvlastnictví prodejem nemovitosti.  Vy totiž nemusíte souhlasit se postupným splácením a pokud manžel na vyplacení nemá dostatek prostřeků, můžete navrhnout právě tuto možnost.

Pokud však manžel na vyplacení poloviny tržní ceny bytu má, tak to asi bude nejpravděpodobnější řešení, které přijme i soud..

Jinak trestní oznámení podat můžete, ale obávám se že vyzní do ztracena..

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka