Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Vypořádání majetku po rozvodu

Autor Jana Barčiaková
Předmět Vypořádání majetku po rozvodu
Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit jakým způsobem mám postupovat při podání návrhu na vypořádání majetku po rozvodu. Jsem ve velice tíživé situaci , můj bývalý manžel mne zanechal s dluhy( 6 úvěrů) které jsme nabyli za trvání manželství. Většina těchto úvěrů je na mé jméno. Bývalý manžel neplatí nic a banky ve většině případů již tyto úvěry odprodaly jiným společnostem, které podaly návrhy k soudu.( exekuce atd)  Jsem samoživitelka, mám dvě děti 7 a 15 a stát mne doplácí do životního minima.

 Nevím jakým způsobem mám návrh o vypořádání majetku podat a jak mám rozepsat úvěry ?

Rozdělí soud celkovou dlužnou částku na polovinu a mě zohlední kolik jsem sama uhradila od té doby, kdy s manželem prokazatelně nedržím společnou domácnost?

Slyšela jsem něco o vyhlášení bankrotu na soukromé osoby, existuje taková možnost?  Jsem opravdu zoufalá a nevím si rady, předem vám mnohokrát děkuji za radu

s pozdravem Barčiaková Jana

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

Soud vezme v úvahu veškerý majetek manželů. Z něj vyjme majetek, který prokazatelně patří pouze jednomu z manželů..např. dary, dědictví, majetek pořízený před uzavřením manželství.

Zbylý majetek rozdělí, spolu se závazky v podílu jaký podíl k do z manželů z majetku obdrží. Pokud se například dohodnete,že Vy získáte byt, pak dostanete k úhradě i adekvátní objem závazků a manželovi vyplatíte nějakýi podíl.. apod. Možnosti řešení jsou různé. Samozřejmě nejlepší je dohoda.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka