Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Výživné

Autor Ludmila Štusáková
Předmět Výživné
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mam dve deti (8 a 4let),jejich otec (nebyli jsme manželé)neplati už přes rok výživné.Nahlásila jsem to na sociálku a zatím se nic stále neděje.Doslechla jsem se, že proběhl soud a že údajně by měl jít bývalý partner na 18měsíců do vězení.Dozvěděla jsem se to po 5týdnech o rozhodnutí, které mi na ulici před supermarketem předali policisté, že ho vozí v autě.Nechtěli ani ověření totožnosti,nic.Je to zákonné, že o ničem nevím a že mi takto předali zásilku?Bývalý partner se zatím prý odvolal,ale i proto,ž e se jedná dluh na výživném na děti, kterých jsem zákonným zástupce, nevím nic, nikdo mě o ničem neinformoval. Chtěla bych vědět, zda mám jako matka a zákonný zástupce právo vědět, že se rozhoduje o výživném na mé děti.Když jsem se šla zeptat na policii, kam jsem pak vše také hlásila,řekli mi, že nic neví, že si mám zavolat na soud.Tam mne také odbyly, že zatím nic neví a nemůžou mi pomoci.Také bych se chtěla zeptat, zda je možné nějak omezit styk dětí s otcem . Je to alkoholik, je v exekuci, nemá kde bydlet, je vulgární a agresivní, na děti je hrubý,přijde si kdy se mu zachce, křičí, je opilý, děti učí takové věci jako např. že se můžou shodit do kolejí atd...jsem už bezradná, vždy po jeho odchodu jsou děti rozjívené, nezvladatelné a hrubé, divoké... Děkuji za sebemenší radu.S pozdravem L.Š.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

je zajímavé, že o ničem nevíte. Pokud se totiž jednalo o dluh na výživném pak někdo musel podat přeci trestní oznámení. Na druhou stranu je zvláštní, že Vás policie nevyslechla jako svědka. Jedná se o alespoň o nějaký tlak na jeho osobu aby v budoucnu platit začal, protože pokud bude pokračovat v neplacení bude se jednat z jeho strany o recidivu a tudíž by opět skončil ve vězení s vyšším trestem.

Pokud má tento člověk třeba i jen nějaký majetek, pak by jste měla podat návrh na výkon rozhodnutí exekucí 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka