Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Zrušení trvalého pobytu

Autor Petr Gajdošík
Předmět Zrušení trvalého pobytu
Dotaz

Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně manželky,která již od Listopadu r.2008 a oficiálně od 1.3.2009 u mne nebydlí a nemá zde žádné své věci, které si již odstěhovala.Mám polovinu finského domku a dvě děti z prvního manželství.Fin. domek mi koupili mí rodiče, ale to jsem již byl podruhé ženatý.Manželka se nijak nepodílela na koupi ani na nákladech na opravu a dlouhou dobu byla bez práce,takže jsem jí a jejího syna musel prakticky živit.Nyní mám hypotéku na dům 700.000,-kč ,kterou platím sám.Hypotéku jsme brali společně,ale po vyčerpání se manželka odstěhovala.V dnešní době mi neustále vyhrožuje,že mě vystěhuje pod most a že to prodá-chci se tedy zeptat, jestli je to možné, když vše z mého malého platu řádně platím ( v podstatě i za ní ) a s prodejem nesouhlasím a zda-li bych mohl nějakou cestou zrušit její trvalý pobyt na zdejší adrese, tudíž i přepsání na katastru nemovitostí.Domek má odhad asi 1.200 000,-kč a je na katastru zastaven jako protiúčet, než ho splatím. Manželka docela holduje alkoholu se svým o třináct let mladším přítelem a pokaždé, když to přežene,tak mi vyhrožuje telefonicky, nebo dokonce přijede a dělá ostudu u nás v ulici. Já osobně jsem klidný občan,chodím do práce,starám se o své dvě děti a řádně platím,tak jestli bych nemohl dostat nějakou radu co s tím. Předem děkuji. S pozdravem P.G.

Odpověd na dotaz:

dobrý den,

k zaujmutí nějakého stanoviska a strategie bych potřeboval více informací. Resp. nějakou schůzku pokud by to bylo možné, ale netuším kde bydlíte.

Pokud jsem pochopil správně, tak manželka je polovičním vlastníkem domu. Tedy máte dům v bezpodílovém vlastnictví, přičemž se na koupi domu nijak nepodílela. Je možné nějakým způsobem prokázat za jaké částky a kým poskytnuté byl dům pořízen, resp. placena rekonstrukce?

Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka