Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


zúžení SJM v manželství

Autor Martina
Předmět zúžení SJM v manželství
Dotaz

Dobrý den, má takový dotaz, chtěla jsem se zeptat, když manžel měl druhy před manželstvím a teď se pomalu vyplývají na povrch, můžu si zabezpečit majetek, který jsem měla před manželstvím tím, že nechám zúžit SJM?

A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se dluhy nabité před manžestvím vztahují i na mě jako na manželku? Prosím Vás o radu, co mám v této situaci dělat. Děkuji Martina

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

zúžení společného jmění se vztahuje na úpravu majetkových vztahů po uzavření manželství. Co bych však doporučoval, aby jste s manželem mezi sebou uzavřeli dohodu o vypořádání majetku a závazků. Manžel by v této dohodě výslovně prohlásil, že zodpovídá za veškeré své dluhy a že z těchto dluhů nebylo pořízeno nic do společného jmění manželů ani pro potřeby rodiny a veškeré tyto prostředky použil pro své potřeby,  a že o vzniku dluhů jste jako manželka nic nevěděla apod..

Bylo by dobré, aby tuto dohodu manžel podepsal a ověřil se úředně podpis.

Pokud budete mít zájem mohu Vám dohodu naformulovat a připravit, postačí pak jen Vaše úředně ověřené podpisy a smlouvu si uschováte. V případě jakýchkoliv následných problémů se splácením dluhů se dokonale vyviníte z odpovědnosti a jakákoliv exekuce či pokus o vymáhání dluhů po Vás bude neoprávněné a bude pak možné se dobře ubránit. Z judikatury vyplývá, že taková obrana je skutečně možná.  

Pro bližší informace či konkrétní právní pomoc kontaktujte naši kancelář na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka