Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


zvýšení alimentů

Autor Petr P.
Předmět zvýšení alimentů
Dotaz

dobrý den,dnes mi přišlo od soudu podání žádosti o zvýšení alimentů od  mé bývalé přítelkyně a to na 5tis.kč.Platím ji 2000měsíčně,synoj je 12let,mám ještě další vyž.povinost na další dítě9let,a to také 2tisíce kč,můj plat činí zhruba 19-20tis.čistého.ted mi chce zvýšit alimenty z 2tis na 5.tis.v červenci jsem se oženil a má manželka má 3 děti z předchozího manželství 6,10,12let,bydlíme zatím u rodičů v domě,  na svůj vlastní byt nemáme. manželka má zhruba 10tis plat. platíme ještě 2 půjčky  na televizi,lednici a pračku.Jakou mám šanci u soudu uspět aby mi alimenty moc nenavýšili,už ted je pro mě situace dost zatěžující.Bývalá přítelkyně v žádosti o alimenty uvádí že si ona  dělá vysokou školu ve svých 39 letech a musí dojíždět do jiného města a že ji to stojí dost peněz,ještě je v 9 měsíci těhotenství a doma má kromě syna i 10měsíční dceru.. a že syn potřebuje počítač a nový pokojik na učení ..z jakym argumentem bych měl vyjít abych alespon dostal přiměřenou částku myslím si že 5tis 12 leté dítě opravdu nepotřebuje.děkuji moc Petr.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den

především bych potřeboval vidět návrh na zvýšení výživného, který matka zaslala na soud, a který jste obdržel, aby bylo možné na jednotlivé argumenty reagovat a podat vlastní. Dále potřebuji vědět, kdy bylo stanoveno původní výživné ve výši 2 000 Kč a jak se od té doby zvýšily Vaše příjmy, všechny Vámi uváděné další vyživovací povinnosti vznikly předpokládám už po rozhodnutí o stanovení výživného v uvedené věci.

Nyní už to bude záležet v podstatě na argumentačních schopnostech a do jaké míry dokážete přesvědčit soud o tom, že by se výživné zvyšovat nemělo, nebo jen mírně.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka